Atlético ztratilo na půdě Bilbaa, Griezmann rozhodl o výhře Barcelony

Víkendové kolo La Ligy začalo výhrou Elche nad Levante. Real Valladolid doma remizoval s Cadizem, Valencia zase s Alavesem. Real Madrid si remízou s Betisem zkomplikoval boj o titul.

Zatímco Levante je už v La Lize prakticky zachráněné, Elche trápí sestupové starosti i nadále. Právě proto je ale domácí vítězství nad Levante velmi cenné. To se nerodilo vůbec lehce, utkání nabídlo jediný gól a vstřelil jej v 32. minutě domácí Boye.

O udržení bojuje i Real Valladolid, který doma odehrál velmi vyrovnané utkání s Cadizem, týmem ze středu tabulky. Domácí Valladolid šel do vedení v prvním poločase, to ale neudržel, v 64. minutě srovnal totiž hostující Cala. Real Valladolid tak s Cadizem remizoval 1:1.

Valencia prožívá mizernou sezónu a potvrdila to i v domácím utkání proti Alavesu. Netopýři jsou na tom tabulkově lépe, vůbec se jim ale nedaří. S Alavesem doma remizovali 1:1 a to jen kvůli vyrovnání v 89. minutě, které měl na svědomí Gaya.

Real Madrid před týdnem bezbrankově remizoval s Getafe, v týdnu porazil Cadiz a nyní doma hostil v generálce před Ligou mistrů s Chelsea Real Betis. Ani tentokrát se mu ale branku nepodařilo vstřelit a opět si připsal pouze bezbrankovou remízu. Komplikuje si tak boj o titul, který vyhrál loni, jeho remíza totiž nahrává konkurenčnímu Atleticu Madrid a Barceloně.

Nedělní porci zápasů ve španělské nejvyšší soutěži odstartoval duel Huescy s Getafe. Hosté udeřili již v první půli zásluhou Ünala, který po změně stran pojistil náskok na konečných 0:2.

Katalánskému gigantovi zatrnulo v utkání s Villarrealem v 26. minutě, když poslal domácí do vedení Chukwueze. O dvě minuty později to byl ale francouzský reprezentační kanonýr Griezmann, který nejprve stav srovnal, a poté dokonal obrat na konečných 1:2. Po změně stran již branka nepadla, domácí navíc od 65. minuty dohrávali v oslabení po vyloučení Triguerose.

Atlético Madrid dalo šanci svým pronásledovatelům Realu a Barceloně, když v neděli večer padlo na půdě Bilbaa. Baskický celek poslal do vedení již v 8. minutě Berenguer, ale byl to Carrasco, který po změně stran nalezl Saviče. Bilbau vrátil vedení čtyři minuty před koncem Martinez.