Žižkov padl v Třinci, Hradec porazil Ústí a upevnil si místo v čele FNL, Varnsdorf si body rozdělil s Táborskem

Páteční předehrávka 20. kola Fortuna:národní ligy proběhla v Brně, kde Líšeň remizovala s Viktorií Žižkov. Hradec Králové v sobotu zvítězil na hřišti Ústí nad Labem. Blansko poté podlehlo Jihlavě, Dukla remizovala s Vlašimí. Nerozhodný výsledek byl k vidění i v Prostějově, kde hrála Chrudim. Třinec doma zvítězil nad Vyšehradem. V dohrávce 18. kola Třinec doma porazil Viktorii Žižkov.

Kolo začalo duelem Líšně se Žižkovem. A po necelých dvaceti minutách hry se jim podařilo přežít pokutový kop Líšně. Náhradník Švengera Hrubeš totiž zneškodnil jedenáctku domácímu záložníkovi Málkovi, jemuž se nepodařilo potrestat faul na  Ševčíka. Více podstatného už se v rámci prvního dějství nepřihodilo. Pokud tedy nebudeme počítat dvě žlutá varování určerná žižkovskému tandemu Batioja a Bazal. Poprvé se měnilo skóre nedlouho po změně stran, když proměnil nařízenou penaltu kapitán Viktorie Igor Súkenník, jenž napálil míč přesně doprostřed, zatímco brankář Veselý si zvolil levou stranu. Domácí však srovnali krok velmi rychle po třech minutách, kdy se dostal k centrovanému míči Kršky Pašek, jenž si míč sklepl vlastní. hrudí a pohotově skóroval. Žižkov se po závěrečném hvizdu bodově dotáhl na sedmou Duklu. Líšeň, která měla v závěru několik velkých šancí a Pudil musel dokonce vykopávat míč z brankové čáry, ztrácí na vedoucí Votroky pět bodů, ale rozjetý lídr soutěže má o zápas méně.

Lídr soutěže Hradec Králové se představil na hřišti ambiciózního Ústí nad Labem a upevnil si pozici v čele Fortuna národní ligy. Votroky poslal do vedení před poločasem Dvořák, ten pak zvýšil na 2:0 i ve druhém poločase a v 76. minutě dokonal hattrick. Díky jeho hrdinskému výkonu Hradec porazil Ústí nad Labem 3:0 a pečetil svou první příčku ve druhé lize.

Nováček v soutěži Blansko doma podlehl jihlavské Vysočině 1:3. Hosté šli do vedení, Blansko ale v první půli dokázalo srovnat. Jihlava dokázala rozhodnout až před koncem druhého poločasu, penaltu v 84. minutě proměnil Červ, jeho gól pak ještě pečetil Křišťál. Jihlava tak zvítězila 3:1.

Dukla doma po výměně trenéra hostila Vlašim. Tým kouče Pilného šel do vedení v prvním poločase, to ale neudržel a ve druhé půli inkasoval. Dukla Praha tak remizovala s Vlašimí 1:1 a potvrdila, že neprožívá úspěšnou sezónu.

Prostějov a Chrudim jsou týmy, od kterých se toho letos moc nečekalo, daří se jim ale zcela jistě nad očekávání. Vyrovnaný byl i jejich vzájemný zápas,  Do vedení šel Prostějov, šanci na zvýšení v podobě penalty ale odmítl a místo toho inkasoval. Duel tak skončil výsledkem 1:1.

Třinec slavného trenéra Františka Straky doma v souboji o záchranu porazil Vyšehrad. Strakovi svěřenci zvítězili s přehledem 3:0 a připisují si veledůležité tři body v boji o udržení ve FNL, rozhodnuto však ještě zdaleka není.

Třinec doma zvládl důležitý duel v dohrávce 18. kola v boji o záchranu, když dvěma góly v úvodní desetiminutovce rozhodl utkání nad Viktorií Žižkov pětadvacetiletý Tomáš Omasta.

FNL, 30. kolo:

Líšeň - Viktoria Žižkov 1:1 (0:0)
Branky:  51. Pašek - 47. Súkenník (pen.)

Ústí nad Labem - Hradec Králové 0:3 (0:1)

Branky: 43. Píchal - 87. Fofana
Neproměněná penalta: 63. Spáčil (Prostějov)

Branky: 2. a 9. Omasta

Nad druholigovým nováčkem z Blanska se stahují mračna. Skončí v MSLF, divizi či v krajském přeboru?

Hradec předvedl ve východočeském derby famózní obrat v posledních 10 minutách, Dukla proti Blansku splnila povinnost