Liga mistrů zná své semifinalisty: Středeční večer rozhodl o postupu Manchesteru City a Realu Madrid

Chelsea i PSG v zápasech těžilo z prvního čtvrtfinálového duelu, tudíž jednogólové prohry týmů z Anglie a Francie nic neřešily. Bayern Mnichov své vítězství v Lize mistrů neobhájí.

PSG – Bayern Mnichov:
První poločas nabídl to, co první zápas. Dobrý fotbal, a i zápletku před druhým dějstvím. Hra byla víceméně vyrovnaná, o něco aktivnější byli domácí, kteří měli i víc gólových příležitostí. Hlavní postavou byl v dresu PSG Neymar. Jenomže z gólu se radovali hosté, když Navas inkasoval po hlavičce Choupa-Motinga.

Druhý poločas už nebyl tolik atraktivní. Domácí se mnohem víc zaměřili na obranu a Bayern ovládl střed pole. Německá celek se do velkých šancí nedokázal dostat a ani závěrečný tlak ke gólu nevedl. PSG nastoupí v semifinále proti Manchesteru City

Chelsea – Porto:
První dějství toho moc fotbalového nepřineslo. Aktivnějším týmem bylo hostující Porto, které drželo míč častěji na svých kopačkách, ale neohrozilo ani jednou.

Ve druhém poločase se Porto gólu dočkalo, ale příliš pozdě. Ve čtvrté minutě nastavení se blýskl krásnými nůžkami Taremi. Londýnská klub v semifinále narazí na Real Madrid

Borussia Dortmund - Manchester City:

Středeční odvety Ligy mistrů rozhodly o zbylých dvou postupujících do semifinálové fáze této soutěže. Manchester City zavítal na půdu Dortmundu po úvodní výhře doma 2:1, ale německý klub se rozhodl bitvu zdramatizovat, když se v první půli prosadil Bellingham. Citizens ale po změně stran udeřili nejprve zásluhou Mahreze, který srovnal stav na 1:1, v 75. minutě pak obrat dokonal Foden.

Liverpool - Real Madrid:

Real Madrid zvládl úvodní klání s Liverpoolem a na San Bernabéu zvítězil 3:1. Odveta na Anfield Road branku nenabídla, což nakonec rozhodlo o postupu Bílého baletu mezi čtyři nejlepší celky aktuálního ročníku.

Liga mistrů – čtvrtfinálové odvety:

PSG – Bayern Mnichov 0:1 (0:1), první zápas 3:2, postupuje PSG
Branka: 40. Choupo-Moting

Chelsea – Porto 0:1 (0:0), první zápas 2:0, postupuje Chelsea
Branka: 90+4. Taremi

Dortmund - Manchester City 1:2 (1:0), první zápas 1:2, postupuje Manchester City
Branky: 15. Bellingham - 55. z penalty Mahrez, 75. Foden

Liverpool - Real Madrid 0:0 (0:0), první zápas 1:3, postupuje Real Madrid