Gebreho a Pavlenku vyřídil vlastňák. Schick zajistil gólem Leverkusenu výhru nad Schalke, Bayern ve šlágru zápasu porazil Lipsko

Augsburg v rámci bundesligy porazil Hoffenheim, Dortmund zase podlehl Frankfurtu. Leverkusen porazil rivala Schalke díky brance Patrika Schicka, Mohuč zase remizovala s Biefeldem. Wolfsburg porazil Kolín nad Rýnem 1:0. Bayern Mnichov v souboji prvního s druhým porazil Lipsko. Mönchengladbach porazil Freiburg.

Pavel Kadeřábek nastoupil po reprezentační pauze v základní sestavě Hoffenheimu na hřišti Augsburgu, na tento zápas ale v dobrém vzpomínat nebude. Domácí totiž díky povedenému úvodu utkání zvítězili 2:1, za domácí se trefili Vargas a Hahn, za hosty zase Skov, který ovšem ke konci jen korigoval výsledek na 2:1.

Borussia Dortmund sice letos předvádí sympatické výkony v Lize mistrů, v domácí bundeslize to ale žádná hitparáda není a ukázala to i proti Frankfurtu, který Borusii konkuruje v boji o Ligu mistrů. Eintracht vedl v Dortmundu díky vlastní brance. Pak sice srovnal Hummels, v 87. minutě ale vstřelil vítěznou branku kanonýr André Silva a Frankfurt tak zvítězil nad Borussií 2:1.

Patrik Schick, který si plnil reprezentační povinnosti a byl tak trochu nešťastným hrdinou zápasu proti Walesu, začal v utkání proti poslednímu Schalke na lavičce, i přesto ale rozhodl zápas. Do duelu nastoupil v 67. minutě za stavu 1:0 a o pět minut zvýšil na 2:0. Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná, neboť Schalke stihlo skóre ještě snížit, na dělbě bodů se ale nic nezměnilo.

Zajímavý souboj se odehrál i v záchranářských patrech tabulky, Mohuč totiž hostila předposlední Bielefeld. Průběh i výsledek zápasu odpovídal srovnatelné kvalitě obou týmů, domácí šli do vedení po proměněné penaltě Brosinského, Bielefeld ale před koncem srovnal na konečných 1:1.

Vážným kandidátem na účast v Lize mistrů je Wolfsburg, který je hned po tandemu Bayern - Lipsko nejlepším celkem v bundeslize. To potvrdil i doma proti Kolínu, když zvítězil těsně 1:0. Jedinou branku zaznamenal v 69. minutě Brekalo.

Bundesligový šlágr se ale odehrál až v sobotu večer, kdy druhé Lipsko hostilo první Bayern. Byl to velmi opatrný zápas a oba týmy věděly, že výsledek může rozhodnout o titulu. K tomu má po vítězství v Red Bull Areně 1:0 Bayern, který vyhrál posledních osm sezón v řadě. Jedinou branku zápasu vstřelil před pauzou záložník Leon Goretzka.

Borussia Mönchengladbach v rámci boje o evropské poháry dokázala porazit Freiburg 2:1, přestože v poločase prohrávala. Obrat ale zařídil ve druhé půli syn slavného otce Marcus Thuram. Freiburgu navíc v nastavení rozhodčí neuznal gól, Gladbach proto zvítězil 2:1.

Spiel mezi Stuttgart a Werderem, za který nastoupili Theo Gebre Selassie a Jiří Pavlenka rozhodl jinou trefou vlastním golém brémský Augustinsson.