Barák rozhodl zápas s Cagliari, Juventus remizoval v derby. Inter zvítězil na hřišti Boloni

AC Milán v rámci italské Serie A remizoval se Sampdorií 1:1. Atalanta porazila Udinese 3:2, Benevento naopak pouze remizovalo s Parmou 2:2. Hellas Verona zvítězila na hřišti Cagliari díky brance Antonína Baráka, Janov doma remizoval s Fiorentinou, za kterou se nechal vyloučit Franck Ribéry. Tři body získalo Lazio Řím za výhru se Spezií, Neapol porazila Crotone 4:3. AS Řím remizoval na hřišti Sassuola 2:2. Juventus nedokázal zvítězit v turínském derby. Inter večer porazil Bolognu.

AC Milán doma po reprezentační pauze vyzval italskou Sampdorii Janov. Její trenér Claudio Ranieri se pro tentokrát rozhodl nechat českého reprezentanta Jakuba Jankta na lavičce. I přesto měl ale na San Siru na dosah vítězství. V 57. minutě otevřel skóre Fabio Quagliarela. Sampdoria sice dohrávala v desíti, i přesto ale na San Siru dokázala bodovat, remízu Milánu až v 87. minutě hasil Hauge.

Tři body si narozdíl od Milána připsala Atalanta Bergamo, taktéž tým bojující o Ligu mistrů. Třetí vítězství v řadě jistil hlavně Luis Muriel, který se dvakrát prosadil. Atalanta tak získala cenné vítězství a přiblížila se k další účasti v Lize mistrů, o kterou bojuje s Neapolí, Juventusem, AC Milán, Interem Milán či Laziem.

Benevento se po výhře nad mistrovským Juventusem utkalo s Parmou a získalo bod, který může být k záchraně klíčový. Narozdíl od svého soupeře má totiž účast v dalším ročníku Serie A mnohem blíže. Parma přitom remízový stav 2:2 hasila až ke konci zápasu, Benevento mělo na dosah vítězství.

Veroně se letos dařilo poměrně dobře, před reprezentační pauzou ale prohrála třikrát v řadě. Náladu si ale spravila na hřišti Cagliari, kde zvítězila 2:0. Vítězný gól zápasu zaznamenal český reprezentant Antonín Barák, pro kterého to byla sedmá trefa v sezóně Serie A. Druhou brankou pak Hellas pečetil vítězství až v nastavení.

V rámci souboje týmů ze středu tabulky Janova a Fiorentiny bylo k vidění několik kontroverzních situací. Oba týmy si ze zápasu odváží bod za remízu 1:1. Skóre otevřeli domácí v první půli, už ve 23. minutě ale vyrovnával Vlahovič. Fialky navíc ve druhé půli hrály téměř celou dobu bez vyloučeného veterána Francka Ribéryho.

Lazio Řím doma odehrálo duel s o záchranu bojující Spezií a vyhrát dokázalo za velmi hektického závěru utkání. Římský klub nad Spezií vedl, ta ale vyrovnala. Vedení si vzalo zpět Lazio až v 89. minutě díky proměněné penaltě Caiceda, ještě v nastavení se ale nechali vyloučit rovnou dva hráči Lazia. Na vítězství 2:1 to ale nic neměnilo.

Poslednímu Crotone se letos vůbec nedaří, přesto ale na hřišti Neapole, na stadionu Diega Maradony, dokázalo předvést sympatický fotbal. Na body to však nestačilo, Neapol v rámci sedmigólové přestřelky porazila outsidera 4:3.

AS Řím pod vedením Paula Fonsecy letos nepředvádí optimální výkony. Zatímco ambice klubu cílí na účast v Lize mistrů, klub spíše sotva bojuje o účast v Evropské lize. Na hřišti Sassuola tentokrát remizoval 2:2. Vlci měli na dosah vítězství, o něj ale přišli pět minut před koncem.

Skóre turínského derby otevřel Chiesa, domácí FC Turín ale dokázali skóre srovnat a po přestávce dokonce otočit. Juventus je ve špatné formě a byl tak pod obrovským tlakem, na obrat se ale nezmohl. Alespoň jedinou branku ale vstřelit dokázal, nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo zajistil Juventusu alespoň remízu.

Inter Milán udělal další velmi důležitý krok k titulu. Lídr Serie A se přiblížil prvnímu Scudettu od roku 2010, v lize má totiž už spolehlivý náskok a zisk titulu má mužstvo Antonia Conteho ve svých rukou. Vítězství na hřišti Boloni se ale nerodilo lehce, jediný gól zápasu dal Romelu Lukaku. Inter tak zvítězil 1:0.

Serie A, 29. kolo:

AC Milán - Sampdoria Janov 1:1 (0:0)
Branky: 87. Hauge - 57. Quagliarella
Červená karta: 59. Silva (Sampdoria Janov)

Atalanta - Udinese 3:2 (2:1)
Branky: 19. a 43. Muriel, 61. Zapata - 45. Pereyra, 71. Larsen

Benevento - Parma 2:2 (1:0)
Branky: 23. Glik, 67. Ionita - 55. Kurtič, 88. Man

Cagliari - Hellas Verona 0:2 (0:0)
Branky: 54. Barák, 90+9. Lasagna
Červená karta: 89. Jurič (Hellas Verona)

Janov - Fiorentina 1:1 (1:1)
Branky: 13. Destro - 23. Vlahovič
Červená karta: 52. Ribéry (Fiorentina)

Lazio Řím - Spezia 2:1 (0:0)
Branky: 56. Lazzari, 89. Caicedo (pen.) - 73. Verde
Červená karty: 90+5. Lazzari, 90+6. Correa (oba Lazio Řím)

Neapol - Crotone 4:3 (3:1)
Branky: 19. Insigne, 22. Osimhen, 34. Mertens, 72. di Lorenzo - 25. a 48. Simy, 59. Messias

Sassuolo - AS Řím 2:2 (0:1)
Branky: 57. Traoré, 85. Raspadori - 26. Pellegrini (pen.), 69. Peres

FC Turín - Juventus 2:2 (1:1)
Branky: 27. a 46. Sanabria - 13. Chiesa, 81. Ronaldo

Bologna - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 32. Lukaku