Češi nevyužili šance a z Walesu odjíždí s prázdnou, Slovensko si poradilo s Ruskem, Belgie rozstřílela Bělorusko

Češi do kvalifikace vstoupili výborně, nejprve Estonsku vstřelili šest branek a potom sahali po dalším triumfu proti favorizované Belgii, nakonec brali bod za remízu 1:1. V těžké skupině E o vývoji velmi napoví důležitý duel ve Walesu, který svěřenci trenéra Šilhavého nezvládli.

Wales – Česko:

První poločas přinesl zajímavé momenty. Aktivnější byl český výběr, který držel míč většinu času na svých kopačkách a dobře kombinoval. Domácí se snažili prosadit zejména po standardkách a centrech ze stran. Na straně hostů mohl otevřít skóre zápasu Jankto, ale v dobrých příležitostech nepochodil. Velšané měli největší šanci zápasu ve 36. minutě, když Bale předskočil Bořila a Vaclík musel předvést skvělý zákrok.

Ve 48. minutě byl vyloučen český útočník Patrik Schick za úder do hlavy. V 77. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal, když Roberts ve výskoku zasáhl loktem do obličeje Součka a po druhé žluté kartě se musel poroučet pod sprchy. V 81. minutě si na milimetrový centr Balea naskočil James a přesnou hlavičkou rozhodl o osudu zápasu. V nastaveném čase měl vyrovnání na kopačce Čelůstka, jeho střelu obětavě zblokoval Rodon, a tak český tým zažil v kvalifikaci první porážku.

Mistrovství světa – kvalifikace:

Wales – Česko 1:0 (0:0)
Branka:
82. James
Rozhodčí:
Hategan - Ghinguleac, Gheorghe (všichni Rum.)
ŽK: C. Roberts, J. Lawrence - Jankto, Zima (mimo hřiště)
ČK: 77. C. Roberts - 49. Schick
Hráno bez diváků
Wales: Ward - Mepham (57. Moore), J. Lawrence, Rodon - C. Roberts, Wilson (76. J. Williams), Ampadu, Morrell, N. Williams - Bale, James, trenér: Page
ČR: Vaclík - Coufal (87. Vydra), Kúdela (87. Barák), Čelůstka, Bořil - Holeš (53. Krmenčík), Souček - Provod (83. Kadeřábek), Darida, Jankto (83. Masopust) – Schick, trenér: Šilhavý

Ostatní zápasy:

Ázerbájdžán - Srbsko 1:2
Branky: 60. Machmudov z pen. - 16. a 81. A. Mitrovič

Lucembursko - Portugalsko 1:3
Branky: 30. Leal - 45+2. Jota, 51. Ronaldo, 80. Palhinha

Belgie - Bělorusko 8:0
Branky: 14. Batshuayi, 17. a 89. Vanaken, 38. a 76. Trossard, 42. Doku, 49. Praet, 70. Benteke

Gibraltar - Nizozemsko 0:7