Nemůžete vyhrát, když čtyřikrát inkasujete, mrzelo Svědíka. Rozhodly prý zbytečnosti

Fotbalisty Slovácka a Mladé Boleslavi se reprezentační pauza netýkala a nic tak nebránilo tomu, aby v pátek dohráli pohárový duel odložený kvůli dřívější karanténě Slovácka. Mladá Boleslav trochu nečekaně tým z Uherského Hradiště v prodloužení porazila 4:2.

Co se týče kvality kádru, Slovácko a Mladá Boleslav na tom mohou být docela podobně, ligové výkony obou mužstev jsou ale jiná pohádka. Zatímco Slovácku se daří a bojuje o účast v pohárové Evropě, Mladá Boleslav ještě nedávno okupovala sestupové příčky. Středočeši se ale zlepšili, vyhráli několik zápasů a vypadá to, že by sezónu mohli dohrát ve středu tabulky.

Jejich zlepšení formy bylo vidět i na souboji se Slováckem. Mladá Boleslav sice doma prohrávala, zvládla však vyrovnat. Slovácko pak šlo do vedení znovu na 2:1, pět minut před koncem bylo ale opět srovnáno a šlo se do prodloužení  To ale patřilo domácím a Mladá Boleslav tak postoupila do čtvrtfinále soutěže. Slovácko tak bude mít více času na ligu, kde bojuje v horních patrech tabulky, vypadnutí z poháru ale Martina Svědíka, kouče týmu, pochopitelně mrzí.

"Špatně jsme vstoupili do druhého poločasu, kdy nás Mladá Boleslav potrestala za zbytečný faul. Klíčová byla branka na 2:2, která de facto rozhodla, protože v prodloužení už jsme tahali za kratší konec," mrzelo kouče Slovácka. "V prvním poločase jsme možná byli lepší, ale opět jsme zbytečně inkasovali. Nemůžeme vyhrát, když inkasujeme čtyři góly, Mladá Boleslav vyhrála zaslouženě a my bohužel končíme," uznal Svědík.

"Vypadli jsme kvůli inkasované brance na 2:2, měli jsme to rozhodnout už v devadesáti minutách," nechal se slyšet úspěšný kouč. Šanci odčinit pohárové vypadnutí bude mít jeho tým za týden, kdy zavítá na hřiště Opavy a kde nastoupí jako jednoznačný favorit.

zdroj: 1. FC Slovácko