Možnost prodloužení utnul minutu před koncem proměněnou penaltou Hancko, Baník je venku

Domácí pohár znal do středečního odpoledně pět čtvrtfinalistů, jimiž byly celky Viktorie Plzeň, Slavie, Teplic, Liberce a Sigmy. O šesté místo mezi osmi nejlepšími mužstvy soutěže se na Letné dostali šanci poprat hráči Sparty a Baníku Ostrava.

Pro Pavla Vrbu se jednalo o teprve páté utkání na lavičce letenského "S", pro hostujícího Ondřeje Smetanu dokonce o třetí klání v roli šéfa celku z Bazalů.

V prvních dvaceti minutách byli v Generali Česká pojišťovna Areně možná trochu překvapivě aktivnější a nebezpečnější hráči hostů.

Největší šance Sparty se zrodila po osmašedesáti minutách hry, kdy unikl ostravské obraně uzdravený osmnáctiletý teenager Adam Hložek, jehož samostatný průnik ovšem bravurním zákrokem zhatil o dvacet let starší Laštůvka.

Rozuzlení přišlo až minutu před koncem a mohl za to pokutový kop nařízený za faul Filipa Kaloče, jenž v pokutovém území přidržel Ladislava Krejčího mladšího a po druhé žluté kartě musel z kola ven. Penalty se ujal Dávid Hancko, který Laštůvkovi nedal šanci přesně mířenou střelou k levé tyči jeho svatyně.

Baník sice ještě v nastaveném čase skóroval, ale signalizován byla ofsajdová pozice i útočný faul Stronatiho. A protože už se více až do závěrečného hvizdu nepřihodilo, z postupu se mohl radovat výběr z hlavního města.

P.S.: Los čtvrtfinále poháru proběhne ve čtvrtek 18. března od 11:00. Přímý přenos bude opět k dispozici na YouTube kanálu poháru. Losování se ujme Generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Středeční osmifinále MOL Cupu:

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branky: 89. Hancko (pen.) ŽK: Plavšič, Heča - Fleišman, Smetana. ČK: Kaloč. Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Podaný.

Sparta: Heča – Wiesner, Čelůstka, Hancko, Hanousek – Pavelka (87. Trávník), L. Krejčí ml. – Hložek, Dočkal (75. Karabec), Plavšić – Kozák (66. Sáček).

Baník: Laštůvka – Sanneh (84. Juroška), Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš – Ndefe, Tetour, Kaloč, De Azevedo (77. Holzer) – Zajíc (66. Šašinka).

Dočkal pouze náhradník? Bylo to složité, přednost dostali ti s lepší formou. Ale vzal to jako profík, říká Šilhavý

Glosa Honzy Rajnocha: Ani sám Stanciu nejspíš netušil, že umí hrát tak dobře. Ještě jeden velký přestup může klidně zvládnout