Seznam postupujících je kompletní. Bayern Mnichov i Chelsea zvládly domácí odvety

Citizens potvrdili roli favorita a německý celek dvakrát porazili 2:0. Stejně tak Real Madrid po výhrách 1:0 a 3:1 stvrdil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Středeční duely rozhodly o posledních postupujících. z výher se radovaly domácí celky Chelsea a Bayernu Mnichov, které vyřadili Atlético Madrid a Lazio Řím.

Manchester City - Mönchengladbach

První poločas nabídl dva góly, které téměř jistě zajistily postup domácího Manchesteru City. Ve 13. minutě se po kombinaci na pravé straně dostal k míči De Bruyne, který zpoza šestnáctky tvrdou ranou pod břevno otevřel skóre. V 18. minutě se po kolmici v tváří tvář brankáři Sommerovi ocitl Gündoğan a bez problémů skóroval, tímto gólem anglický celek definitivně stvrdil postup do další fáze LM. City svého soupeře přestřílelo 8:3, na bránu 4:2 a jak bývá zvykem mělo i vyšší držení míče.

Real Madrid - Atalanta Bergamo

Do zápasu vstoupila výrazně aktivněji Atalanta, která měla hned v úvodu velkou gólovou šanci. Tu Gosens neproměnil a když se hosté k další nebezpečné situaci nedostali, tak se Realu postupně podařilo dostat nejen do hry, ale úplně přebrat otěže zápasu. Ve 34. minutě Los Blancos pomohl hostující brankář Sportiello, když rozehrál po malé domů na Modriče a ten připravil gólovou pozici pro Karima Benzemu. Po změně stran nejprve po hodině hry proměnil Ramos penaltu za faul na Viníciuse Júniora. Italský celek se dočkal snížení až v 83. minutě, když se z přímého kopu k levé tyči trefil Muriel. O minutu později na konečných 3:1 upravil Asensio

Bayern Mnichov - Lazio Řím

Bavorský gigant nepřipustil na domácí půdě překvapení a navázal na úvodní výhru 4:1. Německého giganta a aktuálního mistra LM poslal do vedení v první půli Lewandowski z penalty. Po změně stran náskok lídra Bundesligy zvykovou Choupo-Moting a tak trefa Parola znamenala jen kosmetickou úpravu výsledku na konečných 2:1.

Chelsea - Atlético Madrid

Londýnská Chelsea si z Madridu přivezla jednobrankový náskok a za postupem vykročila rázně již v první půli, kdy se střelecky prosadil Ziyech. Osm minut před koncem spatřil červenou kartu Savič, a domácí početní výhodu využili v nastaveném čase, kdy na konečných 2:0 upravil Emerson.

Liga mistrů – odvetná osmifinále:

Manchester City - Mönchengladbach (2:0) 2:0, první zápas 2:0, postupuje Manchester City
Branky:
13. De Bruyne, 18. Gündoğan

Real Madrid - Atalanta Bergamo (1:0) 3:1, první zápas 1:0, postupuje Real Madrid