Schickův gól prohře nezabránil, Lipsko zaváhalo a na Bayern ztrácí čtyři body, Kadeřábek byl u prohry nad Stuttgartem

Mizerná série výkonů Borussie Mönchengladbach pokračovala i na startu pětadvacátého kola německé nejvyšší soutěže. Tentokrát se tak stalo na půdě Augsburgu, kde po bezbrankové první půli udeřili Vargas, Richter a Hahn. Za hosty se prosadil jen Neugahus, proto domácí brali tři body za výhru 3:1. V neděli Leverkusen překvapivě padl s Bielefeldem. Lipsko ztratilo s Frankfurtem a Hoffenheim nevyzrál na Stuttgart.

Weder v sobotu přivítal na své půdě lídra z Allianz Arény a bavorský gigant potvrzoval roli favorita od úvodních minut. Během prvních pětačtyřiceti minut poslali Bayern do vedení Goretzka a Gnabry, po změně stran náskok zvyšoval Lewandowski. Domácí v samotném závěru již jen snižovali zásluhou Füllkruga.

Schalke vyhořelo během venkovního důelu na půdě Wolfsburgu a domů se vracelo s pěti brankovým přídělem. V první půli si vlastní branku trefil Mustafi, po změně stran slavili své zásahy Weghorst, Baku, Brakalo a Philipp.

Dortmund rozhodl o své výhře s Herthou Berlín až ve druhé půli, kdy otevřel skóre Brandt. V nastavení pak náskok vestfálského celku pojistil Moukoko.

Nováček soutěže Bielefeld překvapivě uspěl na hřišti Leverkusenu 2:1. Reprezentační útočník Patrik Schick se prosadil za stavu 0:2, kdy poslal míče do prázdné branky po přihrávce Alarioa.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna v souboji proti Frankfurtu vedli od 47. minuty po dorážce Emila Forsberga. Jenomže pojišťovací branku aktuálně druhý tým bundesligy nepřidal, a tak se v 61. minutě postaral o vyrovnání Japonec Dajči Kamada a zařídil Frankfurtu bod.

Český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek odehrál proti Stuttgartu celé utkání, prohře 2:0 však nezabránil. Bundesligový nováček neprohrál popáté v řadě a je osmý, Hoffenheim je jedenáctý.