Stanciu dvakrát rozvlnil síť a zastavil Boleslav, Trápení Zbrojovky pokračuje i v šestém zápase, výhru slaví i v Ďolíčku

Pod Ještědem přivítal domácí výběr Liberce soupeře bojujícího o setrvání mezi elitou. Byli to ale hosté, kteří udeřili ve třinácté minutě. Kodad nacentroval míč z pravé strany a Sadílek jej odvracel smolně za Knoblochova záda. Slovan poté zvýšil svou aktivitu a vybojoval penaltu, kterou však Rabušič proměnit nedokázal. Jablonec nastartoval vítěznou sérii a po Opavě si připsal další body i v zápase se Zbrojovkou. Slavia zůstává neporažená i po zápase v Mladé Boleslavi.

Jednatřicetiletý útočník své zaváhání odčinil po změně stran. V 77. minutě mu přízemní přihrávkou naservíroval balón Mikula, a ostřílený kanonýr se již nemýlil. Závěrečný tlak domácích přinesl ovoce, když v nastaveném čase Mosquera poslal centr do vápna, kde jej využil Rondič. Liberec pak po dramatickém závěru nakonec zvítězil 2:1.

Opava se dočkala zisku tří bodů v sobotním duelu s Pardubicemi. Výsledek ovlivnila jediná trefa utkání, kterou v samotném závěru první půle obstaral Smola z pokutového kopu. Hosté nezačali zle a vypracovali si několik slibných šancí, ale branku vstřelit nedokázali. Jen krátce před změnou stran spatřil Cadu červenou kartu po nakopnutí kapitána Žídka do hlavy.

Brankář Letáček sice vystihl směr, ale na střelu nedosáhl. Ve druhém poločase se hosté v oslabení na odpor již nezmohli, zatímco domácí další gól vstřelit nedokázali. Opava tak vyhrála hubeným náskokem, který však bere všemi deseti, neboť se bodově dotáhla na Příbram a opustila dno tabulky.

České Budějovice vytestovali na půdu Zlína, kde chtěli odčinit pohárový nezdar. Ševci ale již v první půli udeřili zásluhou Potočného a po změně stran to byli Dramé a Simerský, kteří nakonec rozhodli o konečném výsledku 3:0 pro domácí.

Dařilo se i Baníku, který neupustil Příbram ke slovu. Skóre otevřel ve 37. minutě Ndefe, kterého jen o chvíli později napodobil Holzer. Také ve druhém poločase byl ostravský klub střelecky při chuti a přesné zásahy si připsali Tetour, Šašinka a Pokorný. Baník vyhrál přesvědčivě 5:0 a odsunul Příbram na poslední místo v tabulce.

Do Ďolíčku přijela Karviná, která už pětkrát v lize v řadě neuspěla. Proti Bohemce navíc prohrávala už ve 3. minutě, když se trefil Till Schumacher, který je z pražského klubu na odchodu. Pojistku přidal v závěrečných minutách Bartek. „Klokani“ tak přeskočili slezský celek a v tabulce jim patří dvanáctá pozice, na třináctou Karvinou mají náskok dva body.

Tým trenéra Petra Rady měl především v prvním dějství hru ve své režii a už od 10. minuty vedl, po trefě Pleštila. Po změně stran se domácí zvedli, ale druhou trefou je zchladil Ivan Schranz. Brno se dočkalo snížení až v nastaveném čase a po prohře 1:2 zůstává na sestupovém šestnáctém místě. Jablonec má pohárovou pozici pořád ve svých rukou, nachází se na čtvrté příčce.

Sešívaní vstoupili do utkání lépe, když ve 27. minutě se Stanciu postavil k rozehrávce přímého kopu z 24 metrů a vyslal nádhernou střela, která se odrazila od levé tyče do sítě 1:0 pro pražský celek. Ve 40. minutě opět rumunský záložník se díky své famózní individuální akci dostal až do pokutového území soupeře, kde vypálil na branku a trefil se přesně. Po změně stran na konečných 3:0 upravil z penalty Hilál.

Liberec - Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 77. Rabušic, 90. Rondič - 13. vlastní Sadílek. Rozhodčí: Hocek - Hájek, Novák - Orel (video). ŽK: Karafiát, Mara, Mikula - Gabriel, Mazuch. Bez diváků.
Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (55. Rondič), Mara (55. Faško) - Pešek (73. Nečas), Sadílek, Mosquera (90.+3 Fukala) - Rabušic. Trenér: Hoftych.
Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Mazuch, Gabriel, Černý - Kodad (82. T. Kučera), Jukl, Fortelný (83. Vukadinovič), Moulis (82. Droehnle) - Žitný (62. Knapík) - Mareš (52. Řezníček). Trenér: R. Kučera.

SFC Opava - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: 45.+6 Smola z pen. Rozhodčí: Zelinka - Dresler, Dohnálek - Machálek (video). ŽK: Žídek, Nešický, Hellebrand - Čelůstka. ČK: 45.+4 Cadu (Pardubice). Bez diváků.
Opava: Digaňa - Didiba, Kulhánek, Žídek (46. Březina) - Harazim (70. Mondek), Nešický, Řezníček (79. Hellebrand), Tiéhi, Helešic - Smola (70. Dedič), Čvančara (84. Rataj). Trenér: Skácel.
Pardubice: Boháč (29. Letáček) - Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka - Jeřábek (61. Huf) - Tischler, Hlavatý, Solil (84. Pfeifer), Ewerton (46. Prosek) - Černý (46. Kostka). Trenér: Novotný.

Fastav Zlín - Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)

Branky: 28. Potočný, 63. Dramé, 73. Simerský. Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Podaný - Petřík (video). ŽK: Potočný - Čolič. Bez diváků.
Zlín: Dostál - Fantiš (77. Cedidla), Simerský, Buchta, Procházka - Dramé (88. Matejov), Hlinka, Janošek (88. Vraštil), Potočný (71. Čanturišvili) - Poznar, Jawo (88. Janetzký). Trenér: Páník.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Talověrov, Havel, Králik (32. Mészáros), Skovajsa (60. Kladrubský) - Mršič, Čavoš, Havelka (61. Diop), Javorek - Brandner. Trenér: Horejš.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 5:0 (2:0)

Branky: 37. Ndefe, 39. Holzer, 55. Tetour, 60. Šašinka, 75. Pokorný. Rozhodčí: Lerch - Horák, Melichar - Cieslar (video). Bez karet. Bez diváků.
Ostrava: Laštůvka - Juroška, Pokorný, Stronati, Holzer (77. Fleišman) - De Azevedo (67. Buchta), Jánoš (82. Svozil), Tetour, Ndefe (67. Sor) - Zajíc, Šašinka (77. Mena). Trenér: Daněk.
Příbram: Šiman - Svoboda, O. Kingue, Mezera, Nový (15. Vilotič) - Tregler, Soldát (26. Pilík, 46. Januška) - Lalkovič (69. Cortez), Zorvan, Rezek - Voltr (69. Vávra). Trenér: Horváth

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 3. Schumacher, 88. Bartek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vaňkát - Adam (video). ŽK: Květ - Tavares, Santos, Herc. Bez diváků.
Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Vondra - Dostál, Květ (89. Jindřišek), Hronek, Ljovin, Schumacher (83. Keita) - Necid (83. Vaníček), Puškáč (68. Bartek). Trenér: Klusáček.
Karviná: Bolek - Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň (60. Čmelík) - Mangabeira (60. Sinjavskij), Smrž - Tavares (60. Haša), Herc, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Jarábek.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1 Fila - 10. Pleštil, 73. Schranz. Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Pečenka - Dorušák (video). ŽK: Dreksa, Pachlopník - Kratochvíl. Bez diváků.
Brno: Floder - Šural (32. Hlavica), Dreksa, Pernica - Bariš (46. Fousek), Sedlák - Štepanovský (46. Reiter), Pachlopník (74. Hladík), Moravec - Růsek, Přichystal (46. Fila). Trenér: Dostálek.
Jablonec: V. Hrubý - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (71. Haitl), Považanec, Kratochvíl (88. Hübschman), Podaný (81. Smejkal) - Doležal, Schranz (88. R. Hrubý). Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 27. a 40. Stanciu, 82. Hilál z pen. Rozhodčí: Julínek - Kubr, Leška - Berka (video). ŽK: Matějovský, Škoda - Bořil, Sima. Bez diváků.
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Šimek, Křapka (71. Řezník), Preisler - Matějovský (71. Jirásek), Dancák - Skalák (82. Fulnek), D. Mašek (71. Jiří Klíma), Zmrhal (71. Ladra) - Škoda. Trenér: Jarolím.
Slavia: Kolář - Masopust, Kúdela, Deli, Bořil - Hromada - Van Buren (71. Lingr), Stanciu (79. Holeš), Provod (78. Bah), Sima (86. Višinský) - Tecl (79. Hilál). Trenér: Trpišovský.