Souhrn 26. kola PL: Šlágr branku nenabídl, Liverpool proti poslednímu neztratil

Manchester City doma zdolal i West Ham a dál kráčí za ligovým titulem. Boj o záchranu lépe vyzněl ve prospěch West Bromu, Brighton v utkání neproměnil hned dvě penalty. Slovenský gólman Martin Dúbravka se vrátil do brány Newcastlu, proti Wolvesu nakonec bral bod. Šlágr kola mezi Chelsea a Manchesterem United branku nenabídl, zabrat naopak dokázal Liverpool a díky výhře na půdě Sheffieldu United se přibližuje k TOP 4.

Kompletní výsledky 26. kola Premier League:

Manchester City - West Ham 2:1 (1:1)
Branky: 30. R. Dias, 68. Stones - 43. Antonio

Manchester City tentokrát tolik nedominoval, Kladiváře ale přesto zdolal. Úvodní příležitost střetnutí měli hosté, po sražené ráně Lingarda a hlavičce Součka se k zakončení propracovával Antonio, přes Edersona se ale nakonec nedostal. Po půlhodině se dočkali své šance i domácí a ihned z toho byla branka.

De Bruyne vysekl náramný centr na hlavu Diase a nebylo co řešit, gólman Randolph neměl žádnou šanci zasáhnout. Srovnání měl na noze Antonio, jemuž přihrávku poslal Lingard. Hostující útočník ale jen olízl pravou tyč. O pár minut později se už ale Antonio dočkal. Coufal přihrál na Lingarda a ten střílenou přihrávkou vybídl Antonia. Ten nezaváhal a bylo tak zaděláno na drama.

Po hodině hry se se zápasem rozloučil Sergio Agüero, nahradil jej Gabriel Jesus. I druhý gól domácích ale vstřelil stoper. Po přihrávce Mahreze se tvrdou přízemní ranou trefil John Stones a Manchester City tak nakonec uhájil svou fantastickou sérii výher. Aktuálně je na dvaceti a míří naprosto nekompromisně za dalším ligovým titulem.

West Brom - Brighton 1:0 (1:0)
Branka: 11. Bartley

Leeds - Aston Villa 0:1 (0:1)
Branka: 5. El Ghazi

Newcastle - Wolves 1:1 (0:0)
Branky: 52. Lascelles - 73. Neves

Martin Dúbravka se vrátil do branky Newcastlu, Straky ale v domácím souboji s Vlky berou jen bod. Lepší úvod měli rozhodně domácí. Almirón ale v rychlém protiútoku trefil jen tyč, Krafthovu tvrdou ránu zneškodnil Patrício. Na opačné straně hlavičkoval Traoré, Dúbravka míč skvěle srazil na rohový kop.

V první půli poté ještě dvakrát zahrozil Neto. Poprvé bránu minul, podruhé trefil jen připraveného Dúbravku. Jako první se tak dočkali domácí. Sedm minut po pauze střídající Fraser vybídl Lascellese a kapitán Newcastlu nedal Patríciovi šanci.

Rozhodující branka ale nepřišla a po dvaceti minutách se tak hostům podařilo srovnat. Neto poslal vynikající centr na Nevese a ten hlavičkou protlačil míč za Dúbravku. Oba celky měly příležitost rozhodnout. Joelinton trefil v jasné šanci na brankové čáře obránce Saisse, na opačné straně v samotném závěru nastavení Dúbravka úchvatně zlikvidoval tutovku střídajícího Silvy. Závěrečný duel sobotního duelu tak vítěze nepoznal.

Crystal Palace - Fulham 0:0

Leicester - Arsenal 1:3 (1:2)
Branky: 6. Tielemans - 39. Luiz, 45+2. z penalty Lacazette, 52. Pépé

Leicester vstoupil do domácího šlágru s Arsenalem skvěle. Už v 6. minutě utekl Xhakovi Tielemans a křižnou ranou překonal Lena. Vzápětí mohlo být srovnáno, penalta po faulu na Pépého se ale nakonec nepískala, neboť k faulu Tielemanse došlo ještě před pokutovým územím.

Hosté se ale v první půli dočkali - a to hned dvakrát. Ve 39. minutě našel Willian nikým nehlídaného Luize a bylo srovnáno. V nastavení první půle poté Pépé trefil ruku Ndidiho a Lacazette proměnil pokutový kop. Domácí obrana neuvěřitelně hořela, což se potvrdilo sedm minut po pauze.

Do odkryté sítě se trefil i Pépé a definitivně rozhodl. Leicester navíc krátce předtím přišel o zraněného Barnese, kterého čeká operace. Pro Lišky tak v krátké době další nepovedený výkon, Arsenal vítězí zaslouženě 1:3.

Tottenham - Burnley 4:0 (3:0)
Branky: 2. a 55. Bale, 15. Kane, 31. Lucas

Chelsea FC - Manchester United 0:0

Největší šlágr 26. kola se sice hrál ve skvělém tempu, oba dva celky ale předvedly genialitu v defenzivě. Gólu jsme se tak ve střetnutí Blues s Rudými ďábly nedočkali.

Po čtvrthodině hry se hosté dožadovali penalty. Hudson-Odoi skutečně zahrál rukou, ještě předtím se ale rukou míče dotkl Greenwood. Arbitr Attwell tak nakonec penaltu nenařídil. Ze zajímavých okamžiků první půle to bylo vše.

Hned v úvodu té druhé měl největší šanci střetnutí Ziyech, De Gea jej reflexivní fantasticky zneškodnil. Po hodině hry na opačné straně tvrdě zakončoval McTominay, dobrý zákrok si připsal i Mendy. O pár minut poté krásnou točivou ranou vyděsil Mendyho Fred, jeho pokus nakonec skončil těsně vedle. Šlágr tak gól nenabídl, z čehož mají největší radost fandové Leicesteru, West Hamu a Liverpoolu.

Sheffield United - Liverpool 0:2 (0:0)
Branky: 48. Jones, 64. vlastní Bryan

Zatímco Sheffield nadále přepisuje svou negativní historii, Liverpool konečně zabral a poprvé letos zvítězil mimo Anfield či Londýn. Do brány se kvůli tragické události v rodině Alissona postavil Adrián a vedl si famózně.

V první půli jej prověřil hlavičkující McGoldrick, případný gól by ale neplatil kvůli ofsajdu. Na opačné straně si vedl náramně Ramsdale. Nepřišel si na něj Firmino, následně ani Salah, Alexander-Arnold či Wijnaldum. Zdálo se, že domácí gólman bude mít svůj den.

Sheffield navíc udeřil jako první, když si míč do vlastní brány srazil Kabak. Gól ale kvůli ofsajdu McBurnieho neplatil. A tak hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky udeřil favorit. Na čáře stihl míč Alexander-Arnold a předložil jej Jonesovi, který přízemní ranou k pravé tyči otevřel účet utkání.

Dobrou příležitost následně neproměnil Alexander-Arnold, na opačné straně těsně minul McBurnie. A tak po hodině hry Firmino zakombinoval s Maném a míč se po teči Bryana ocitl v brance. Bylo definitivně rozhodnuto. Stoprocentní příležitost měl ještě v závěru Salah. Robertson mu ale předložil těžší míč, než očekával. A tak egyptský útočník před prázdnou bránou minul. Liverpool i přesto konečně zvítězil a dramatizuje boj o TOP 4.