Lukaku udeřil již v první minutě a Inter slavil, Barák dal gól Juventusu, za který se trefil i Ronaldo

Spezia v sobotu odpoledne v prvním víkendovém zápase italské Serie A remizovala s Parmou. Bologna večer porazila Lazio, Verona zase remizovala s mistrovským Juventusem 1:1, trefil se i Antonín Barák. Náhodě naopak neponechal nic Inter, který vsítil Janovu branku již v první minutě.

Parma v rámci záchranářského souboje vedla na hřišti Spezie v poločase 2:0, zvítězit však i přesto nedokázala. Ve druhé půli se totiž dvakrát trefil domácí Gyasi, jenž zajistil, že se týmy rozešly za bezbrankového stavu. Oba týmy tak budou mít ve zbytku sezóny o něco víc práce, aby se zachránily.

Římské Lazio po prohře v Lize mistrů s Bayernem Mnichov muselo skousnout i nečekanou porážku na hřišti Boloni. Nepovedený večer nastartovala neproměněná penalta útočníka Immobila, gól se Laziu vůbec nepodařilo vstřelit a naopak dvakrát inkasovalo. Římané tak ztratili důležité body v boji o Evropu.

Hellas Verona i s českým reprezentantem Antonínem Barákem vyzvala mistrovský Juventus. Ten šel po pauze do vedení díky gólu nejlepšího střelce ligy Cristiana Ronalda, v 78. minutě ovšem srovnal na 1:1 právě Antonín Barák. Juventus tak ztratil body v boji o titul, Verona se naopak stále drží v sympatické horní polovině tabulky.

Inter neponechal v zápase s Janovem nic náhodě, především Romelu Lukaku se opravdu činil. Svou první branku vsítil již po 32. sekundách. V zápase se celkově dařilo bývalým hráčům Manchestru United. Druhou branku vsítil po Lukakově přičinění 69. minutě Darmian a chvíli poté dorazil střelu belgického kladiva i Alexis Sánchez. Inter si tak bezpečně upevnil první místo v tabulce.

Vysoko se pohybuje i Bergamo, které dnes naplno zabodovalo na hřišti Sampdorie Janov v jejímž dresu nastoupil v základní sestavě i reprezentační záložník Jakub Jankto. Bergamo se dnešní výhrou posunula na čtvrté místo tabulky, Sampdoria je po dnešku desátá.