Barák gólem zařídil Veroně výhru, Římané nepustili Udinese ke slovu, Inter demonstroval svou sílu proti Laziu

V předehrávce dvaadvacátého kola italské Serie A se utkala Bologna s Beneventem. Turín v sobotu remizoval s Janovem. Mistrovský Juventus v podvečer nestačil na Neapol. Nečekanou porážku ve Spezii si připsal první AC Milán. Verona si po dvou porážkách v řadě poradila s Parmou i díky brance české reprezentanta Antonína Baráka.

Bologna šla do vedení už v první minutě, kdy se trefil Sansone. Skóre 1:0 ve prospěch domácích vydrželo do 60. minuty, kdy Benevento vyrovnalo a stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu. Oba týmy tak mají po vzájemné remíze v tabulce stejný počet bodů a v tabulce sousedí.

Turín remizoval doma s Janovem popáté v řadě a částečně se tak přiblížil k udržení, zrovna veselo ale v kabině není. Za bod s Janovem za remízu 0:0 ale mohou být domácí rádi, neboť hosté před tím vyhráli tři zápasy včetně duelu s Neapolí.

Juventus po třech výhrách v řadě včetně skalpu AS Řím prohrál na hřišti Neapole 0:1. Ta si tak spravila náladu po prohře v Janově. O osudu utkání rozhodla proměněná penalta Lorenza Insigneho z prvního poločasu. Výsledek utkání tak pořádně zamíchal tabulkou vepředu a potvrdil, že boj o titul bude ještě velmi vyrovnaný.

První AC Milán nečekaně prohrálo na hřišti Spezie a dalo tak příležitost městskému rivalovi Interu jej předběhnout. Po bezbrankové první půli otevřel skóre domácí Maggiore. Rossoneri ale vyrovnat nedokázali a naopak inkasovali podruhé. Spezii, která se pohybuje ve středu tabulky, tak podlehl 2:0.

Římské AS uhájilo domácí půdu a získalo tři body s Udinese. Mužem prvního poločasu byl Veretout, který obstaral dvě trefy, z toho jednu z penalty. V samotném závěru druhé půle upravil na konečných 3:0 Pedro.

Sampdoria Janov přivítala na své půdě Fiorentinu a nakonec se radovala z výhry 2:1. Skóre otevřel ve 31. minutě Keita, ale o chvilku později stav opět srovnal Vlahovič. Až po změně stran rozhodl o třech bodech pro domácí Quagliarella. Cagliari doma statečně vzdorovalo Atalantě, ale jen chvíli před koncem rozhodl utkání jedinou trefou Muriel.

Crotone od čtrnácté minuty dohánělo jednogólové manko po zásahu Berardiho. V 26. minutě se nakonec Ounasovi podařilo srovnat, ale krátce po změně stran dostali hosté možnost pokutového kopu, který proměnil Caputo.

Inter Milán na San Siru jasně demonstroval svou sílu římskému Laziu. Během první půle se domácí dostali do dvoubrankového vedení zásluhou belgického útočníka Lukakua. Po změně stran sice snížil Escalante, ale Martínez vrátil Interu klid.

Verona s českým reprezentačním záložníkem Barákem v základu prohrála proti Parmě od 8. minuty po brance Kucky. Vyrovnání přišlo ve 13. minutě, když si míč do vlastní brány dopravil Grassi. Rozuzlení přišlo v 62. minutě, když si Barák naskočil na centrovaný míč z rohového kopu s hlavičkoval do pravého horního rohu.