Den na Ostrovech: United postupují, anglické celky budou hrát v Itálii

Anglické celky budou v rámci Evropské ligy hrát na Apeninském poloostrově a do dalšího kola FA Cupu postupují Manchester United a překvapivě také Bournemouth.

Arsenal si zahraje na olympijském stadionu v Římě

Arsenal si 18. února v utkání proti Benfice zahraje na Stadio Olimpico v Římě. Dnes o tom rozhodla UEFA. „UEFA by ráda poděkovala Benfice a Arsenalu za jejich podporu a úzkou spolupráci. Stejně tak děkujeme Italské fotbalové federaci a AS Římu za jejich pomoc a souhlas s uspořádáním zápasu," uvedla UEFA v oficiálním prohlášení.

V Itálii také Manchester United

Zatímco Arsenal vyzve portugalského soka, Manchester United pro změnu španělského, konkrétně Real Sociedad. I Rudí ďáblové ale budou hrát v Itálii. Zápas se uskuteční v 17:55 na Allianz Stadium, které je domovským sídlem turínského Juventusu.

Do čtvrtfinále jdou Bournemouth a United

Po dnešních zápasech osmifinále FA Cupu známe dva postupující. Bournemouth překvapil Burnley a na jeho půdě zvítězil po brankách Surridge a Stanislase 0:2. Za domácí odehrál 74 minut český útočník Matěj Vydra, opět ale zůstal střelecky naprázdno. Ve druhém duelu nastoupili dokonce dva čeští hráči, Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli při porážce s Manchesterem United plnou porci minut. Jednalo se nakonec o 120, jelikož se po bezbrankové základní části muselo jít do prodloužení. V něm rozhodl střídající Scott McTominay, který jako defenzivní záložník skóroval ve třetím utkání po sobě. Letos zapsal už šest branek a překonal své osobní maximum.