Den na Ostrovech: Hourihane udivuje Swansea, Lingardovi už je pomalu nabízena trvalá smlouva v Londýně

Conor Hourihane po odchodu z Aston Villy udivuje Swansea, Jesse Lingard by se v Londýně mohl dočkat trvalého kontraktu a Jamie Vardy se přiblížil k návratu.

Lingard si hned od začátku říká o trvalý přestup

Jesse Lingard hned v úvodním utkání za West Ham vstřelil dvě branky a stal se hlavní hvězdou 22, kola. A Kladiváři ihned uvažují, že by si Lingarda nechali natrvalo. Potvrdil to sám manažer Hammers David Moyes. "Je ve fázi, kdy chce být platný na hřišti a to se mu v minulém utkání podařilo. Jsme s ním spokojeni, nechceme ale na něj vyvíjet příliš velký tlak. Má za sebou jeden zápas, pokud ale bude v tomto trendu pokračovat, samozřejmě jej budeme chtít získat natrvalo. Je ale třeba zjistit i jeho názor. Rozhodneme se za pár měsíců," uvedl Moyes.

Vardy se vrátí už v neděli

Ve druhé polovině úvodního měsíce nového roku podstoupil Jamie Vardy operaci kýly. Scházet měl původně až do půlky února, svou rekonvalescenci ale dokázal urychlit. Nastoupit by tak měl již v neděli na půdě Wolverhamptonu. Anglický kanonýr scházel ve třech duelech, Lišky z nich vytěžily jen čtyři body. Návrat ústředního střelce se tak bude dozajista hodit.

Hourihane okouzlil Swansea, první pozice není daleko

V předehrávce 28. kola Championship Swansea doma porazilo vedoucí Norwich 2:0 a výrazně se přiblížilo k první pozici, na které je momentálně právě Norwich. Ten má ale už jen náskok dvou bodů, Swansea má navíc zápas k dobru. Skóre dnešního duelu ještě v první půli dokázal otevřít André Ayew, který se trefil už podeváté v sezóně. Pojišťující branku poté hned v úvodu druhého poločasu přidal Conor Hourihane, který je po odchodu z Aston Villy ve fantastické formě. Hourihane, který ve Swansea jen hostuje, skóroval už potřetí v řadě a letos v sedmi duelech (společně se čtyřmi zápasy ve Ville) vstřelil více branek než loni v sedmadvaceti zápasech.