Ibrahimovič obstaral další body pro milánské AC, dařilo se také Udinese

Jednadvacáté kolo italské Serie A začalo už v pátek večer, kdy Inter Milán porazil Fiorentinu 2:0. Atalanta v sobotu remizovala s Turínem 3:3, Sassuolo zase podlehlo Spezii 1:2. Juventus porazil AS Řím. Neapol nestačila na Janov.

Nerazzuri šli proti Fialkám do vedení ve 31. minutě, kdy se trefil Nicollo Barella. Na 2:0 poté zvýšil po poločase Ivan Perišič a stanovil tím konečný výsledek. Inter se po vítězství přesunul do čela italské Serie A, tam se ale může vrátit městský rival AC Milán, porazí-li v neděli Crotone.

Atalanta Bergamo začala proti Turínu skvěle, ve 21. minutě už vedla 3:0. Jenže před poločasem přišly hned dvě komplikace, prvně po neproměněné penaltě dorazil míč do sítě Belotti a ještě před hvizdem Turín snížil na 2:3. Vyrovnávací gól byl jen otázkou času a padl v 84. minutě, konečné skóre tak bylo 3:3. Pro Atalantu je to tak ztráta v boji o evropské poháry, pro Turín naopak cenný bod v záchranářských soubojích.

Sassuolo doma proti Spezii vedlo zásluhou Caputa, hosté ale nakonec utkání dokázali otočit. Ještě před pauzou vyrovnal Erlič a vítěznou branku zaznamenal v 78. minutě Gyasi. Sassuolo tak nepotvrdilo roli favorita a nevyužilo výhodu domácího prostředí.

V podvečer se odehrál duel dvou předních týmů - Juventusu a AS Řím. Starou dámu poslal do vedení už ve 13. minutě nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo, jeho trefa se později ukázala být jako vítězná. Vlci vyrovnat nedokázali a naopak ještě ve druhém poločase inkasovali, vlastní branku si vstřelil Ibanez. Juventus porazil Řím 2:0 a přeskočil jej v tabulce, momentálně je v Serii A třetí a na první Inter ztrácí pět bodů, má však zápas k dobru stejně jako AC Milán, který má o čtyři body více než Juventus.

Neapol se předvedla na hřišti Janova a na tento večer vzpomínat v dobrém nebude. Během první půlhodiny totiž dvakrát inkasovala z kopačky legendárního střelce Gorana Pandeva a ve druhé půli se zmohla pouze na snížení, na vyrovnání však nikoliv a proto Janovu podlehla 1:2.

Benevento v neděli odpoledne hostilo na své půdě Sampdorii a po závěrečném hvizdu si oba celky body rozdělily za remízu 1.1. První půle změnu skóre nezaznamenala, zato po změně stran poslal domácí do vedení Caprari. Deset minut před koncem však na druhé straně srovnal stav Keita.

Milánské AC udrželo první místo v tabulce před městským rivalem Interem, když v neděli čtyřmi góly rozneslo Crotone. Dvěma přesnými zásahy se o tom postarali Ibrahimovič a Rebić, zatímco hosté branku domácích ohrozit nedokázali.

Dařilo se také Udinese, které doma udolalo Hallas Veronu. Domácí udeřili až sedm minut před koncem druhé půle, kdy si vlastní branku připsal Silvestri. Náskok pak pojistil v samotném závěru Deulofeu.

Parma se marně pokoušela uhájit svou půdu. Bologna se během první půle dostala do vedení díky dvěma přesným zásahům Barrowa. V samotném závěru utkání pak náskok pojistil Orsolini, který upravil na konečných 0:3 pro hosty.

Také římské Lazio dosáhlo na tři body. V nedělní večer změřilo síly s Cagliari a rozhodla jediná branka utkání, kterou si připsal ve druhém poločase Immobile.

Serie A, 21. kolo:

Fiorentina - Inter Milán 0:2 (0:1)
Branky: 31. Barella, 52. Perišič

Atalanta - Turín 3:3 (3:2)
Branky: 14. Iličič, 19. Gosens, 21. Muriel - 42. Belotti, 45+1. Bremer, 84. Bonazzoli
Neproměněná penalta: 42. Belotti

Sassuolo - Spezia 1:2 (1:1)
Branky: 25. Caputo - 39. Erlič, 78. Gyasi

Juventus - AS Řím 2:0 (1:0)
Branky: 13. Ronaldo, 69. Ibanez (vl.)

Janov - Neapol 2:1 (2:0)
Branky: 11. a 26. Pandev - 79. Politano

Benevento - Sampdoria 1:1 (0:0)