Pět tref Slavie v Příbrami, ale na výhru to stejně nestačilo. Vrba si v Olomouci oddechl až v závěru

Osmnácté kolo začalo už v pátek večer, kdy České Budějovice v předehrávce porazily Baník Ostrava. Brno v sobotu podlehlo Klokanům 1:2 a Karviná v derby porazila Opavu 3:1. Viktoria večer podlehla Liberci.

Baník i Dynamo se před zápasem nacházely mezi pátým a desátým místem, které v tabulce dělily jen dva body. Baník nastoupil do zápasu podle tabulky jako mírný favorit, tuto pozici ale na hřišti neprokázal. Ve vyrovnaném zápase se trefil jediný hráč, v 84. minutě vstřelil vítězný gól budějovický Mršić. Dynamo odolalo i závěrečnému tlaku Ostravanů a zvítězilo 1:0.

Brněnská Zbrojovka po výhře v Opavě zavítala do Ďolíčku, skóre však už brzy otevřel domácí útočník Tomáš Necid, autor vítězného gólu proti Spartě minulý týden. Brno ovšem zásluhou dalekonosné rány Růska vyrovnalo a mělo i šanci na obrat, místo toho ale Berkovce střelou z dálky překvapil domácí Roman Květ. Ve druhé půli už Brno navzdory několika šancím gól nevstřelilo a Klokanům podlehlo 1:2.

Poslední tým tabulky Opava po domácí prohře se Zbrojovkou přijela do nedaleké Karviné a po bezbrankové první půli šla do vedení a měla na dosah své druhé vítězství v sezóně, o devět minut později ale vyrovnal domácí útočník Papadopulos. Obrat poté dokonal Tavares a hřebíček do opavské rakve přidal v 82. minutě Qose, jenž proměnil penaltu. Karviná tak porazila Opavu 3:1.

Plzeň po nepovedeném závěru podzimu nastoupila do ligy sebevědomě a s výjimkou remízy s Příbramí předvedla slušné výkony, nyní ale přichází další komplikace pro kouče Guľu v této sezóně. Viktoria totiž prohrála doma s Libercem, ve 42. minutě se nechal vyloučit Kaša a celý druhý poločas trvající přesilovku využil v 52. minutě Rondić, jenž vstřelil vítězný gól. Ke konci ještě při plzeňském rohu vyběhl i brankář Staněk dopředu, standardní situace ovšem nedopadla podle očekávání a místo toho Liberec pojistil skóre na 2:0 gólem do prázdné branky. Liberec se tak vítězstvím posunul na páté místo právě před Plzeň, která je nyní sedmá.

Pardubice zavítaly na Stínadla, kde se tamní Teplice neprezentují v této sezóně zrovna vzornou obranou. Potvrdilo se to i v nedělním utkání, které rozhodla jediná trefa, kterou si připsal v 51. minutě Cadu. Asistenci zaznamenal talentovaný záložník Michal Hlavatý.

Pražská Slavia se na půdě Příbrami velmi zapotila, a nakonec se musela smířit s dělbou bodů 3:3, ačkoliv domácí vstřelili pouze jedinou branku až v samotném závěru zásluhou Voltra. Sešívaní pomohli soupeři dvěma vlastními brankami Zimy a Kúdely. Ačkoliv lídr tabulky vykázal efektivitu v koncovce i směrem dopředu, po trefách Olayinky, Simy a Kúdely přišla v nastavení ledová sprcha.

Sparta přicestovala na Hanou s jasným cílem urvat tři body pod taktovkou nového kouče Pavla Vrby, ale byli to domácí, kteří udeřili jako první. Již v 9. minutě poslal Zahradníček přízemní centr na Daňka, který se nemýlil střelou pod břevno. Jen chvíli po změně stran to byli opět domácí, kteří slavili vstřelenou branku. Pablo González po asistenci Mandouse prostřelil Nitu a zvyšoval již na 2:0. Naději hostů vykřesal Krejčí. Zbytek zápasu se nesl ve znamení pokutových kopů. Zatímco Olomouc svou šanci neproměnila, Karlsson své dva pokusy vytěžil a zapříčinil se obrat.

Fortuna liga, 18. kolo:

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 84. Mršić
Žluté karty: 23. Alvir, 86. Čavoš , 90+3. Javorek – 43. Potočný
Domácí: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Javorek – Ekpai (61. Mészáros), Alvir (88. Valenta), Mršić – Brandner (77. Ledecký), trenér: Horejš
Hosté: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman (62. Ndefe) – de Azevedo, Jánoš, Mena (87. Buchta), Tetour, Potočný (46. Holzer) – Zajíc (80. Šašinka), trenér: Kozel
Diváci: 0
Rozhodčí: Marek – Mojžíš, Ratajová

Bohemians 1905 - Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)

Branky: 10. Necid, 41. Květ – 26. Růsek
Žluté karty: 90+1. Bederka, 90+3. Pulkrab - 89. Pernica, 90+1. Sedlák, 90+3. Vaněk
Domácí: Le Giang – Dostál, Hůlka, Krch, Vondra – Vodháněl (62. Puškáč), Jindřišek, Květ, Hronek (90+4. Levin) – Necid (74. Pulkrab), Vaníček (62. Bederka), trenér: Klusáček
Hosté: Berkovec – Pernica, Dreksa, Šural – Štepanovský (76. Pachlopník), Fousek (60. Texl), Sedlák, Bariš, Moravec (60. Vaněk) – Růsek, Hladík (76. Fila), trenér: Dostálek
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Šimáček

Karviná - Opava 3:1 (0:0)

Branky: 60. Papadopulos, 70. Tavares, 82. Qose (pen.) – 51. Nešický
Žluté karty: 3. Papadopulos, 20. Bartošák, 58. Dramé – 34. Kováč (trenér), 90. Smola
Domácí: Ciupa – Jursa (65. Tavares), Santos, Dramé (65. Šindelář), Bartošák – Qose, Herc – Čmelík (55. Haša), Smrž, Ostrák (55. Mikuš) – Papadopulos (88. Mangabeira), trenér: Jarábek
Hosté: Fendrich – Didiba, Kulhánek, Schaffartzik – Helešic, Nešický (90+3. Koschatzky), Tiéhi, Hellebrand (84. Smola), Mondek (84. Rataj) – Kania, Dedič, trenér: Kováč
Diváci: 0
Rozhodčí: Klíma – Hájek, Poživil

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 52. Rondić, 90+3. Pešek
Žluté karty: 23. Ba Loua, 53. Ondrášek – 29. Koscelník, 66. Mara, 89. Karafiát, 90. Fukala
Červená karta: 42. Kaša (Viktoria Plzeň)
Domácí: Staněk – Falta, Brabec, Kaša, Limberský (84. Matějka) – Šulc, Kalvach, Bucha – Ba Loua (74. Mihálik), Ondrášek (74. Beauguel), Kayamba (46. Míka), trenér: Guľa
Hosté: Nguyen – Mikula, Chaluš, Jugas, Fukala – Karafiát, Sadílek (45. Rabušic), Pourzitidis (62. Mara) – Pešek, Rondić, Koscelník, trenér: Hoftych
Diváci: 0
Rozhodčí: Zelinka – Paták, Horák

Teplice - Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 51. Cadu
Žluté karty: Hyčka, Moulis, Gabriel - Hlavatý, P. Černý, Čihák
Domácí: Čtvrtečka - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Hyčka (75. Žitný) - Macej (63. D. Černý), Jukl, Trubač (82. Kučera), Moulis (82. Radosta) - Mareš, Řezníček. Trenér: R. Kučera
Hosté: Boháč - Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka - Čihák - Tischler (90. Sláma), Hlavatý, Kostka (90. Huf), Cadu (83. Ewerton) - P. Černý (74. Solil). Trenér: Novotný
Diváci: 0
Rozhodčí: Proske - Kotík, Pečenka - Ginzel (video)

Příbram - Slavia 3:3 (2:1)

Branky: 21. vlastní Zima, 45.+2 vlastní Kúdela , 90. + 5 Voltr - 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kúdela z pen.
Žluté karty: Lalkovič, Vilotič - Zima, Olayinka, Tecl
Domácí: Melichar - Laňka, Kvída, Tregler, Vilotič (84. Antwi) Cmiljanovič (90. + 1 Svoboda) - Lalkovič (67. Vávra), Hájek (84. Dočekal), Nový - Zorvan - Voltr (84. Pilík). Trenér: Horváth
Hosté: Kolář - Bah (58. Masopust), Kúdela, Zima (58. Deli), Bořil - Holeš, Provod - Sima, Stanciu (85. Traoré), Olayinka (90.Lingr) - Kuchta (90. Tecl). Trenér: Trpišovský
Diváci: 0
Rozhodčí: Hrubeš - Caletka, Kříž, Nový, Kvída - Petřík (video)

Olomouc - Sparta 2:3 (1:0)

Branky: 9. Daněk, 48. González - 67. a 90.+3 (obě z pen.) Karlsson, 57. Krejčí starší
Žluté karty: Hubník, González, Greššák - Krejčí mladší
Domácí: Mandous - Sladký, Hubník, Beneš, Vepřek (32. Zmrzlý) - Zahradníček (80. Látal), Breite, Greššák, Daněk, González - Chytil (90. Poulolo). Trenér: Látal
Hosté: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko - Karlsson, Pavelka (58. Karabec), Ladislav Krejčí mladší, Dočkal (90.+5 Souček), Ladislav Krejčí starší (63. Plavšič) - Juliš (63. Kozák). Trenér: Vrba