Souhrn 21. kola Premier League: Liverpool znovu přesvědčivě zvítězil, šlágr gól nenabídl

Newcastle poprvé od půlky prosince zvítězil a Callum Wilson konečně zlomil své střelecké prokletí. Na čele zůstává Manchester City, i když doma se proti Sheffieldu trápil. Šlágr kola mezi Arsenalem a Manchesterem United branku nenabídl, i když příležitostí bylo k vidění několik. První vítězství slaví Thomas Tuchel se svou Chelsea, výhru proti Tottenhamu potvrdil Liverpool, to Kohouti znovu selhali.

Kompletní výsledky 21. kola Premier League:

Everton - Newcastle 0:2 (0:2)
Branky: 73. a 90+3. Wilson

Newcastle byl na půdě Evertonu aktivnější a po zásluze byl nakonec také odměněn. Dlouho to nicméně vypadalo, že střelecké prokletí Strak bude pokračovat. V první půli nebezpečně, leč mimo, zakončoval Shelvey, Callum Wilson následně pálil do břevna a první půle tak skončila bez branek.

Hned v úvodu té druhé měl Wilson další stoprocentní šanci, i tu dokázal zahodit. V 73. minutě na něj ale poslal skvělý míč Shelvey a Wilson hlavou pokořil Pickforda. V další tutovce trefil jen tyč a tak se dočkal až v nastavení, kdy mu v rychlém protiútoku tvrdě, ale přesně přihrál Lewis. Newcastle tak konečně zvítězil a může být o něco málo klidnější.

Crystal Palace - Wolves 1:0 (0:0)
Branka: 60. Eze

Manchester City - Sheffield United 1:0 (1:0)
Branka: 9. Jesus

Když už v deváté minutě hostující obrana nedokázala zastavit Torrese, který následně posunul míč na Jesuse a ten se nemýlil, zdálo se, že Manchester City předvede další gólostroj. Obrana Sheffieldu byla nicméně vynikající a Manchester City útočil svým stylem do plných.

Brankář Ramsdale navíc předváděl vynikající zákroky, jako proti ráně Zinčenka či pokusu Jesuse v samotném závěru. Sheffield nakonec mohl brát i bod, Sharp sklepl míč pro Flecka, ten ale těsně minul. A tak lídr soutěže nezaváhal, ačkoliv si zcela jistě představoval snadnější práci. Sheffield zůstává poslední, dva Manchestery během krátké doby porazit nedokázal.

West Brom - Fulham 2:2 (0:1)
Branky: 47. Bartley, 66. Pereira - 10. Reid, 77. Cavaleiro

Arsenal - Manchester United 0:0

Arsenalu znovu chyběl Pierre-Emerick Aubameyang, přesto byl Manchesteru United vyrovnaným soupeřem. Gól ve šlágru nepadl, ačkoliv šancí bylo mnoho. Do té vůbec první se po rohovém kopu hostí propracoval Fred, Leno ale vytáhl fantastický zákrok.

Pépé na opačné straně těsně minul a lépe si nevedl ani Bruno Fernandes, který taktéž branku netrefil. Po pauze šikovně pálil střídající Willian, na poslední chvíli zakročil Wan-Bissaka.

Ve stoprocentní šanci netrefil bránu ani Cavani, Lacazette zase z přímého kopu orazítkoval břevno. V dalším průběhu Smith-Rowe nechal vyniknout De Geu a Pépé znovu netrefil zařízení. V předposlední minutě to zkoušel akrobaticky Cavani, ale přáno mu také nebylo. Šlágr 21. kola tak vítěze nepoznal.

Southampton - Aston Villa 0:1 (0:1)
Branka: 41. Barkley

Chelsea - Burnley 2:0 (1:0)
Branky: 40. Azpilicueta, 84. Alonso

Chelsea pod Thomasem Tuchelem poprvé zvítězila, i když útočníci k tomu ani tentokrát nepřispěli. Tuchel udělal v útoku hned tři změny, příležitost dostali Werner, Mount a Abraham.

Do první větší příležitosti se domácí dostali až pět minut před pauzou, kdy si na přihrávku Hudsona-Odoie naběhl kapitán Azpilicueta a neomylně zavěsil. Wernerova hlavička po pauze skončila mimo, Hudson-Odoi posléze pálil do tyče. Neprosadil se ani střídající Pulišič, který těsně minul. V závěru ale přihrál na Alonsa, který si míč skvěle zpracoval a propálil Popea. Chelsea tak doma Burnley porazila 2:0.

Leicester - Leeds 1:3 (1:1)
Branky: 13. Barnes - 15. Dallas, 71. Bamford, 84. Harrison

West Ham - Liverpool 1:3 (0:0)
Branky: 87. Dawson - 57. a 68. Salah, 84. Wijnaldum

Liverpool po Tottenhamu porazil stejným skóre i West Ham a během dvou kol se téměř dotáhl na druhý Manchester United. Citizens každopádně zůstávají o čtyři body napřed, navíc mají jeden duel k dobru.

V první půli se do jediné vážnější pozice dostal Fornals, míč ale mimo nebezpečí odhlavičkoval Robertson. Míč by nicméně nejspíš měl i gólman Alisson. Jeden z rozhodujících okamžiků utkání se zrodil v 56. minutě. Do vyložené střelecké pozice se dostal Antonio, hostující bránu ale trefit nedokázal.

Místo toho za necelou minutu poté střídající Jones našel Salaha a ten krásnou technickou ranou poslal Reds do trháku. O jedenáct minut později domácí rozehrávali rohový kop, výsledkem byl ale superrychlý protiútok hostí. Po ose Alexander-Arnold - Shaqiri doputoval míč až k Salahovi, který dalším technickým pokusem podruhé překonal Fabiánského.

Šest minut před koncem domácí síť rozvlnil i Wijnaldum a bylo definitivně po utkání. Na dělbě bodů nic nezměnil ani přesný zásah Dawsona po rohovém kopu. Kladiváři svůj fantastický leden vítězstvím nezakončili a zůstávají na páté pozici.

Brighton - Tottenham 1:0 (1:0)
Branka: 17. Trossard

Tottenham bez Harryho Kanea nezvládl duel v Brightonu a propadá se tabulkou níže a níže. Už ve třetí minutě mohl skóre otevřít Gross, šajtlí napálil tyč. V 17. minutě už ale Gross byl u gólové akce, když zpětnou přihrávkou vybídl Trossarda a ten se neomylně trefil k levé tyči.

Kohouti se dostali do jediné vážnější pozice, patnáct minut před koncem to technicky zkoušel střídající Vinícius, Sánchez ale předvedl velmi dobrý zákrok. Na opačné straně neuspěl Connolly, který trefil bránícího Alderweirelda. Na vítězství Brightonu už to však nic nezměnilo, ten se tak po překvapivé výhře pevně usadil mimo sestupové příčky, na osmnáctý Fulham má náskok sedmi bodů.