Lewandowski se postaral o rekord, Gebre Selassie zajistil Brémám tři body

V pátek večer začalo duelem Unionu Berlín proti Leverkusenu 16. kolo německé bundesligy. Většina zápasů byla na programu v sobotu, kdy se do dějin zapsal i český obránce Theodor Gebre Selassie, který Brémám vystřelil vítězství. Body ale ztratil Dortmund i Lipsko.

Zatímco Leverkusen ještě do nedávna bojoval o titul, v posledních čtyřech zápasech získal pouze jediný bod a v tabulce se propadl na třetí místo. O bod čtvrtý je momentálně jeho poslední přemožitel a outsider Union Berlín. Ten vyhrál nad Bayerem díky brance v 89. minutě. Za hosty odehrál 70 minut i český reprezentant Patrik Schick.

Brémy vyhrály doma nad Augsburgem 2:0, vítěznou branku vstřelil v 84. minutě kapitán a český exreprezentant Theodor Gebre Selassie, jeho trefu poté ještě pečetil Agu. Borussia Dortmund doma remizovala s Mohučí, za včely se trefil Meunier, kapitán Reus poté neproměnil penaltu a odmítl tím příležitost dostat se do vedení.

Hoffenheim doma remizoval s nováčkem z Bielefeldu 0:0, branka nepadla ani v duelu Kolín - Hertha Berlín. V rámci čtyřgólové přestřelky mezi Wolfsburgem a Lipskem se týmy rozešly nerozhodně. Stuttgart večer remizoval s Borussií Mönchengladbach 2:2, o remíze ale rozhodla až branka domácích v nastavení druhé půle.

Bavorský gigant uhájil první místo v tabulce, navíc zvýšil svůj náskok na druhé Lipsko. Skóre otevřel již v sedmé minutě Lewandowski, který se postaral rekord, když v první polovině sezóny nastřílel 21 ligových gólů. Freiburg se po změně stran zmohl na odpor zásluhou Petersena, ale Müller vrátil nakonec vedení domácím, kteří jej již udrželi.