Plzeň v generálce nadělila bůra. Jablonec má před jarem nad čím přemýšlet

Start druhé fazony ligové sezony se nezadržitelně blíží a příprava vrcholí. A v Plzni mohou být rozhodně spokojení.

Plzeň se může konejšit úspěšným vstupem do lednové přípravy. V prvním a zároveň posledním přípravném zápasu vyprášili Hradec Králové pěti goly! O ty se postarali Kaša, Ondrášek, Matějka a dvakrát se prosadil navrátilec z hostování Šulc. Příští neděli už Plzeň vstoupí do ligového programu zápasem s Příbramí.

Dařilo se i Zbrojovce Brno, která v souboji o třetí místo v Tipsport Malta Cupu porazila slovenskou Trnavu 1:0. Jedinou trefu obstaral Adam Fousek z penalty. Úspěšný návrat ve známém dresu prožil i navrátilec Ondřej Karafiát, který pomohl Liberci k výhře 3:1 nad ukrajinským Mariupolem. Další zásahy obstaralo duo Imad Rondič a Jan Mikula. V přetlačované mezi Bohemians 1905 a Mladou Boleslav se radovali Klokani, kteří vyhráli 2:0 díky trefám Antonína Vaníčka a Davida Puskáče.

Opava prohrála v přípravném utkání s polským Podbeskidzie Bielsko Biala 0:1.  Slezský celek může těšit alespoň nasazení šestice nových tváří. Na dalších příchodem vedení klubu intenzivně pracuje.

Na dnešek rozhodně nebudou dobře vzpomínat v Jablonci, kde se týmu Petra Rady absolutně nepovedla generálka s druholigovou Duklou Praha. Jablonec absolutně prospal úvod zápasu po pěti minutách prohrával o dvě branky. Za dalších šest minut se sice prosadil i jablonecký Kratochvíl, ale v 70. minutě určitě výsledek zápasu Souček. Jablonec prohrál 1:3 a vyhlášený bouřlivák Rada nešetřil ostrými slovy do vlastních řad.

Zarazil mě vstup do zápasu, ve kterém jsme dostali úplně zbytečně dva góly. Dukla začíná až v březnu, hrála první přípravný zápas a hrála proti lize, byla motivovaná. Mrzí nás, že jsme neuhráli lepší výsledek, chceme vyhrávat i přáteláky. Hlavně teď potřebujeme dostat do hry zraněné Schranze a Kubistu. Dobré je, že už je stoprocentně zdráv Kratochvíl,“ uvedl pro klubový web.

Zdroj: Idnes.cz