United u Lišek získali jen bod, Arsenal přejel v derby Chelsea

Bruno Fernandes znovu skóroval, přidal i asistenci, Leicester přesto doma dokázal uhrát bod za remízu 2:2. Tři body slaví Everton, Manchester City a také Arsenal, který v londýnském derby přejel Chelsea poměrem 3:1.

Na King Power Stadium začali lépe hosté. Už ve druhé minutě se do stoprocentní tutovky dostal Rashford, hlavou sám před bránou přestřelil. O dvacet minut později už se ale stejný hráč radoval, když mu míč šikovnou tečí přistrčil Fernandes.

Ten ale vzápětí udělal velkou chybu, po ztrátě míče se ke střele odhodlal Barnes a bylo srovnáno. Po hodině hry měl další stoprocentní příležitost Rashford, tváří v tvář Schmeichelovi neuspěl.

Lépe si vedl Fernandes, kterému míč prostrčil střídající Cavani a zdálo se, že tři body vybojuje mírný favorit úvodního duelu patnáctého kola.

Jenže pět minut před koncem Pérez dostal míč na Vardyho a ten tvrdou ranou srovnal. Míč nicméně tečoval Tuanzebe a trochu nepochopitelně jej Premier League označila za vlastní gól. Šlágr kola tak nabídl dělbu bodů.

Ve druhém šlágru se zrodila docela překvapivá výhra Arsenalu. Přitom už ve třinácté minutě mohla udeřit Chelsea, Mount ale z přímého kopu trefil tyč.

Na opačné straně James nedovoleně zastavil Tierneyho a Alexandre Lacazette nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Druhý gól ještě do půle přidal Granit Xhaka, jenž se nádherně trefil do levé šibenice z přímého kopu.

Frank Lampard reagoval dvojím střídáním, odešel mimo jiné i nevýrazný Timo Werner, který své střelecké trápení znovu neukončil. Výsledkem ale byl rychlý třetí gól do sítě Blues.

K míči se dostal Bukayo Saka a neuvěřitelným centrovaným lobem přehodil Mendyho a definitivně rozhodl. Další gól měl na noze Martinelli, s vynikajícím zákrokem se vytáhl Mendy.

Na menší drama zadělal v závěru Abraham, jeho branka načala silný závěr Chelsea. Silva ale následně ve vyložené pozici selhal a Jorginho na začátku pětiminutového nastavení neproměnil penaltu, kterou arbitr Oliver nařídil po faulu Marího na Mounta.

Bernd Leno si s pokusem italského záložníka poradil a skóre 3:1 pro Arsenal se tak již nezměnilo. Chelsea prohrála potřetí z posledních čtyř duelů a na vedoucí Liverpool může po patnácti kolech ztrácet už devět bodů.