Plzeň dostala nařezáno na Slovácku, vršovické derby ovládla Slavia

Nedělní odpoledne a podvečer nabídly další čtyři zápasy tuzemské nejvyšší soutěže. Teplice doma uspěly s Brnem, když jedinou branku vstřelil v 79. minutě Kučera. Duel mezi Pardubicemi a Zlínem góly nenabídl, ale o to více bylo k vidění v Uherském Hradišti, kde domácí Slovácko nařezalo Plzni.

Plzeň si po vysoké výhře s Teplicemi věřila a hovořila o zažehnání výsledkové krize. Tvrdé vystřízlivění ale přišlo jen pár dní poté, kdy z Uherského Hradiště odjížděla se čtyřbrankovým přídělem. Skóre otevřel již ve 12. minutě Kalabiška a náskok domácích chvíli po změně stran zvyšoval Hofmann. Když pak hosté šli do oslabení po vyloučení Havla, využilo toho Slovácko a brankami Sadílka a Kubaly dokonalo zkázu Viktorie.

Vršovické derby v Edenu dopadlo lépe pro Slavii, která dokázala porazit Bohemians 1905 2:1. Domácí nasměroval k zisku tří bodů již v 7. minutě Sima. Po změně stran náskok pojistil Provod, ale sešívaní se mohli o výhru obávat, když jen krátce na to snižoval Hronek. Klokani však další branku nepřidali, stejně jako Slavia.

Fortuna Liga - 13. kolo:

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 79. T. Kučera. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Váňa - Berka (video). ŽK: Ljevakovič, Diviš - Sedlák, Fousek, Hladík. Bez diváků.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Ljevakovič, T. Kučera, Černý - Fortelný, Jukl, Trubač (67. Vukadinovič), Moulis (75. Žitný) - Řezníček (75. Radosta), Mareš (90.+4 Kováč). Trenér: R. Kučera.
Brno: Šustr - Kotula (83. Pachlopník), Šural, Dreksa, Bariš - Štepanovský (68. Reiter), Šumbera (57. Fousek), Sedlák (83. Gajič), Vaněk - Růsek, Přichystal (56. Hladík). Trenér: Dostálek.

FK Pardubice - Fastav Zlín 0:0
Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Leška - Petřík (video). ŽK: Solil, Jeřábek - Kolář, Hlinka. Bez diváků.
Pardubice: Boháč - Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Pfeifer (65. Sláma), Tischler, Solil, Ewerton (82. I Sang-hjok) - Huf (72. Petráň). Trenér: Novotný.
Zlín: Dostál - Vraštil, Buchta, Kolář - Cedidla (90.+3 Procházka), Conde, Hlinka, Čanturišvili - Janetzký, Jawo (84. Toutou), Slaměna (68. Dramé). Trenér: Páník.

Slavia - Bohemians 2:1 (1:0)
Branky: 7. Sima, 66. Provod - 68. Hronek. Rozhodčí: Franěk - Horák, Podaný - Machálek (video). ŽK: Provod, Masopust - Dostál. Hráno bez diváků.
Slavia: Kolář - Masopust, Kúdela, Zima, Bořil - Oscar (64. Traoré), Stanciu (77. Lingr) - Sima, Provod, Olayinka - Kuchta (90.+1 Tecl). Trenér: Trpišovský.
Bohemians: Le Giang - Köstl, Hůlka, Bederka - Dostál (84. Schumacher), Jindřišek (90. + 1 Květ), Hronek, Vondra - Pulkrab, Necid (76. Osmančík), Vaníček (83. Nečas). Trenér: Klusáček.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 4:0 (1:0)
Branky: 11. Kalabiška, 50. Hofmann, 80. Sadílek, 90. Kubala. Rozhodčí: Ginzel - Caletka, Kříž - Dorušák (video). ŽK: Kohút, Kalabiška, Kubala, Svědík (trenér) - Havel. ČK: 78. Havel. Bez diváků.
Slovácko: Nemrava - Šimko, Hofmann, Daníček, Kalabiška - Havlík, Sadílek - Petržela (79. Tomič), Kohút (71. Kubala), Navrátil (79. Srubek) - Jurečka (67. Kliment). Trenér: Svědík.
Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák (65. Káčer) - Kayamba (35. Ondrášek), Beauguel (65. Mihálik), Ba Loua (88. Alvir). Trenér: Guľa.