Liverpool se trápil s Fulhamem, na výhru nedosáhl ani Tottenham

V předehrávce víkendového kola Premier League West Ham porazil Leeds i díky brance Tomáše Součka! Wolves v sobotu podlehli Aston Ville, WBA zase Newcastlu. K vidění bylo i manchesterské derby, to ale žádnou branku nenabídlo. Everton večer překvapil Chelsea a zvítězil 1:0. Southampton nastřílel poslednímu Sheffieldu United tři góly.

Domácí šli sice proti West Hamu do vedení, na 1:1 ovšem srovnal právě český reprezentant Tomáš Souček, jenž se trefil i v minulém kole proti Manchesteru City. Kladiváři duel vyhráli díky vítězné brance Ogbonny z 80. minuty a stále se pohybují v horní polovině tabulky. Premier League pokračovala v sobotu, kdy Wolves doma podlehli Aston Ville 0:2.

Newcastle později porazil West Brom 2:1, první gól navíc padl už v první minutě. Manchester United doma v derby remizoval s Manchesterem City 0:0, dlouho očekávaný duel žádnou branku nenabídl. Chelsea později podlehla Evertonu 0:1, jediná branka utkání padla z penalty a jejím autorem je islandský záložník Gylfi Sigurdsson.

Southampton zvládl roli favorita a porazil poslední Sheffield. Ve 34. minutě Adams vystřelil ve vápně a zamířil přesně k pravé tyči. V 62. minutě Armstrong vypálil z dobré pozice na hranici pokutového území a střelu ovlivnila smolná teč jednoho ze soupeřových hráčů. V 83. minutě ještě Redmond prokázal dobrou orientaci v pokutovém území a díky skvostné přihrávce posílá míč do sítě na konečných 3:0.

Tottenham i Liverpool odmítli odskočit na čele tabulky jeden druhému. Spurs sice na půdě Crystal Palace dostal do vedení v první půli Kane, ale Schlupp devět minut před koncem stav srovnal a rozhodl o dělbě bodů. Stejným výsledkem skončil také duel pro Liverpool. Fulham doma udeřil zásluhou Reida a o zisku bodu za remízu se zapříčinil ve druhé půli z penalty Salah.