Sparta otočila nepříznivý stav v Uherském Hradišti, Slavia doma nepustila Liberec ke slovu

Fortuna liga dostává rapidní tempo a začátek "anglické" zimy, která obsahuje dvě ligová utkání týdně, zahájil tento víkend. V pátek na úvod Baník doma porazil Bohemians 1905 1:0. Karviná v sobotu remizovala s Českými Budějovicemi, Opava zase s Mladou Boleslaví. Tři body získaly Pardubice či Příbram. Teplice remizovaly s Olomoucí. Plzeň večer potvrdila mizernou formu a prohrála v Jablonci 2:3, přestože vedla 2:0.

Baník se dostal do vedení ve 23. minutě, kdy se trefil domácí Jánoš. Před poločasem dostal žlutou kartu hostující útočník Tomáš Necid. Na tom by nic nebylo, ihned po příchodu z kabin se ale někdejší útočník Slavie nechal vyloučit. Klokani i kvůli oslabení nedokázali vyrovnat a na hřišti Baníku prohráli 0:1.

Namlsaná Karviná po vítězství v Plzni si odváží další cenný bod z daleka. Z hřiště Českých Budějovic si odváží výsledek 1:1. Karviná šla do vedení v 7. minutě, kdy se trefil Qose, České Budějovice ale ve druhé půli skóre srovnaly a zápas tak skončil výsledkem 1:1.

Mladá Boleslav se staronovým trenérem Karlem Jarolímem remizovala na hřišti poslední Opavy 2:2. Mladá Boleslav šla do vedení, Slezané doma ale utkání otočili a vedli 2:1. Jarolím ovšem fiasko na úvod staronového angažmá nepřipustil a jeho svěřenec Jiří Klíma skóre alespoň srovnal na 2:2. Ke konci navíc Mladá Boleslav přežila svou smrt, Opava totiž neproměnila penaltu.

Do skvělé formy se konečně dostala Příbram, která proti Zlínu bodovala počtvrté v řadě. Po remíze v Brně, vítězství nad Mladou Boleslaví a remíze v Olomouci doma svěřenci Pavla Horvátha porazili Zlín 1:0. O vítězství Středočechů rozhodl v 72. minutě domácí Tregler.

Zbrojovka se představila v Ďolíčku proti Pardubicím a navzdory povedenému prvnímu poločasu prohrála 1:2. Pardubicím vyšly dvě brejkové situace ihned po sobě na úvod druhé půle a Brno dvěma rychlými góly zmrazily, i proto doma v rámci souboje nováčků zvítězily 2:1, v nastavení totiž ještě snížil brněnský Pachlopník.

Teplice bodovaly pod trenérem Kučerou i podruhé, po vítězství nad Mladou Boleslaví doma remizovaly se silnou Olomoucí 1:1. A to i přesto, že šla Sigma už ve 4. minutě do vedení, v 57. minutě ale srovnal teplický Mareš a týmy se tak po závěrečném hvizdu rozešly smírně.

Viktoria Plzeň do utkání nevstoupila vůbec špatně, v prvním poločase dominovala, vstřelila dvě branky a klidně jich mohlo být více. Jablonec to ale nevzdal a utkání senzačně dokázal otočit! Gólem se blýskli Doležal, Zelený a Ladra a Severočeši tak zvítězili nad Plzní, která nevyhrála počtvrté v řadě a popáté z posledních šesti zápasů a potvrdila tím mizernou formu, prolomila však alespoň gólový půst, branku totiž nevstřelila tři ligová kola.

Nedělní program české nejvyšší soutěže nabídl souboje obou pražských „S“. Nejprve se představila Sparta na půdě Slovácka a musela rychle reagovat na trefu Jurečky. To se povedlo zásluhou Juliše a šest minut před koncem obrat dokonal Pavelka.

Slavia přivítala v Edenu Liberec a potvrdila svou dominanci během podzimu, když i proti severočeskému soupeři uhájila svou neporazitelnost. Dvě trefy si připsal kanonýr Sima, jednu přidal také Olayinka.

Fortuna liga, 11. kolo:

Baník Ostrava - Bohemians 1905 1:0 (1:0)

Branky: 23. Jánoš
Žluté karty: 60. Svozil, 70. Potočný – 45+2. Necid, 82. Köstl
Červená karta: 47. Necid (Bohemians 1905)
Domácí: Laštůvka – Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš, Tetour (84. Jirásek) – de Azevedo (84. Buchta), Mena (76. Kuzmanović), Potočný (84. Azackij) – Zajíc (64. Tijani), trenér: Kozel
Hosté: Le Giang – Schumacher (81. Keita), Köstl, Hůlka, Vondra – Vaníček (72. Vacek), Ljovin, Květ (42. Novák), Jindřišek (72. Bederka), Hronek (42. Osmančík) – Necid, trenér: Klusáček
Diváci: 0
Rozhodčí: Denev – Hájek, Matoušek

České Budějovice - Karviná 1:1 (0:1)

Branky: 64. Brandner – 7. Qose
Žluté karty: 44. Qose, 68. Bartošák, 77. Jarábek, 90+3. Ndefe (všichni Karviná)
Domácí: Drobný – Čolić (89. Novák), Králik, Talovierov, Skovajsa – Brandner, Čavoš, Havelka (82. Bassey), Javorek – Mészáros (50. Mršić), van Buren, trenér: Horejš
Hosté: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář, Ndefe – Herc (70. Smrž), Ostrák, Mangabeira, Qose (59. Guba), Bartošák (82. Mikuš) – Papadopulos (82. Haša), trenér: Jarábek
Diváci: 0
Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Kříž

Opava - Mladá Boleslav 2:2 (2:1)

Branky: 24. Harazim, 35. Rataj – 5. a 50. Jiří Klíma
Žluté karty: 57. Didiba, 63. Hrabina, 73. Harazim, 85. Žídek, 86. Juřena  – 72. Jakub Klíma, 90+1. Budínský, 90+3. Mazáň
Neproměněná penalta: 90+2. Tiéhi (Opava)
Domácí: Šrom – Hrabina, Didiba, Žídek – Harazim, Tiéhi, Dordić (84. Kramář), Holík, Helešic – Juřena, Rataj (71. Koschatzký), trenér: Kováč
Hosté: Mikulec – Zahustel (80. Douděra), Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Janošek, Budínský, Kulhánek – Jiří Klíma, Fulnek (70. Ikaunieks), trenér: Jarolím
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka – Caletka, Ratajová

Příbram - Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 72. Tregler
Žluté karty: 44. Procházka, 86. Martínez (oba Zlín)
Domácí: Kočí – Tregler, Kleščík, Cmiljanović (36. Svoboda), Nový – Pilík (89. Hájek), Folprecht – Rezek, Voltr, Zorvan (89. Vais) – Vávra (84. Kvída), trenér: Horváth
Hosté: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš (70. Cedidla), Hlinka, Conde (70. Janetzký), Jiráček (79. Slaměna) – Dramé (79. Martínez), Jawo, Čanturišvili, trenér: Páník
Diváci: 0
Rozhodčí: Hocek - Kubr, Pečenka

Pardubice - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Branky: 52. Tischler, 54. Huf - 90+2. Pachlopník
Žluté karty: 40. Hlavatý, 79. Cadu, 89. Čelůstka – 35. Sedlák, 72. Bariš, 76. Šural
Domácí: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Tischler, Hlavatý (74. Cadu), Solil (90. Hušek), Ewerton (82. Sláma) – Huf (74. Petráň), trenér: Krejčí
Hosté: Floder – Moravec (23. Bariš), Dreksa, Gajić, Šural – Pachlopník, Vaněk (46. Růsek), Sedlák (46. Jambor), Šumbera, Fousek (64. Hladík) – Přichystal (77. Čermák), trenér: Machálek
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec – Mokrusch, Poživil

Teplice - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 57. Mareš – 4. Yunis
Domácí: Němeček – Vondrášek, Kučera, Shejbal (46. Hošek), Černý – Fortelný, Jukl, Radosta (67. Vukadinović), Trubač (67. Řezníček) – Moulis (87. Kodad), Mareš (90. Ljevakovič), trenér: Kučera
Hosté: Mandous – Sladký, Hubník, Poulolo, Hála – Greššák, Breite, Houska (65. Daněk), Falta, Zahradníček (65. González) – Yunis (76. Nešpor), trenér: Látal
Diváci: 0
Rozhodčí: Zelinka – Horák, Hrabovský

Jablonec - Viktoria Plzeň 3:2 (0:2)

Branky: 58. Doležal, 66. Zelený, 77. Ladra – 12. Bucha, 45+1. Beauguel
Žluté karty: 23. Schranz, 79. Kubista, 90+5. Rada – 56. Čermák, 71. Havel
Domácí: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Podaný – Považanec (90+3. Čvančara) – Pleštil (46. Ladra), Hrubý (46. Doležal), Kubista, Pilař (46. Jovović) – Schranz (87. Hübschman), trenér: Rada
Hosté: Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský (84. Kovařík) – Bucha, Kalvach, Čermák (73. Ondrášek) – Kayamba (64. Alvir), Beauguel, Ba Loua (84. Káčer), trenér: Guľa
Diváci: 0
Rozhodčí: Hrubeš – Hock, Vodrážka

1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 14. Jurečka - 16. Juliš, 84. Pavelka
Žluté karty: Kliment, Kalabiška - Karlsson, Juliš
Domácí: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Sadílek (89. Kubala) - Jurečka (81. D. Mareček), Kohút (73. Petržela), Navrátil (89. Hellebrand) - Kliment. Trenér: Svědík
Hosté: Nita - Pavelka, Čelůstka, Hancko - Vindheim, Krejčí mladší, Dočkal, Souček (60. Sáček), Krejčí starší (90. Hanousek) - Karlsson (80. Plavšič), Juliš. Trenér: Kotal.
Diváci: 0
Rozhodčí: Machálek - Blažej, Hurych - Orel (video)

Slavia Praha - Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Branky: 23. a 75. Sima, 45.+1 Olayinka
Žluté karty: Sadílek, Hilál, Mosquera (všichni Liberec)
Domácí: Kolář - Masopust, Kúdela, Zima, Bořil - Oscar, Provod (80. Takács) - Sima (82. Karafiát), Stanciu (70. Traoré), Olayinka (80. Malinský) - Kuchta (80. Tecl). Trenér: Trpišovský
Hosté: Nguyen - Koscelník, Chaluš, Tijani, Mikula - Mara, Sadílek (63. Michal) - Pešek (52. Rondič), Matoušek (74. Nešický), Mosquera (74. Fukala) - Hilál (63. Rabušic). Trenér: Hoftych