Sparta na závěr Evropské ligy prohrála, Liberec se rozloučil remízou, Leverkusen vypráskal Slavii čtyřmi góly

Závěrečné kolo Slavii nevyšlo, Leverkusen si po výhře 4:0 dokráčel k postupu z prvního místa. Beer Ševa porazila Nice. Dále postupují po výhrách například Arsenal, AS Řím, či Rangers. Letenští zakončili působení v Evropské lize prohrou 0:1 s AC Milán. Liberec uhrál remízu s Bělehradem.

Hned začátek zápasu patřil domácímu Bayeru. Leon Bailey dvakrát zúročil aktivitu Patrika Schicka a bylo to 2:0. Po změně stran už Leverkusen nastoupil bez českého reprezentanta i bez dvougólového Baileyho. Obrázek hry se nezměnil a v 59. minutě na 3:0 zvýšil Diaby, který si převzal v pokutovém území průnikovou přihrávku od Sinkgravena a zamířil nekompromisně k levé tyči. V závěrečných minutách na 4:0 zvýšil Bellarabi. Bundesligový tým ještě řadu velkých šancí spálil.

Pražská Sparta prohrála třetí soutěžní zápas v řadě, oproti nedělnímu ligovému derby se Slavií nastoupila s úplně jinou základní sestavou. AC Milán rovněž šetřil své opory. O výhře Italského celku rozhodl ve 23. minutě pěknou akcí Hauge.

Evropská liga – skupinová fáze 6. kolo:

Bayer Leverkusen - Slavia Praha 4:0 (2:0)
Branky:
8. a 32. Bailey, 59. Diaby, 90.+1 Bellarabi
Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.)
ŽK: Schick, Onur (oba Leverkusen)
Diváci: 0
Leverkusen:
 Lomb - Jedvaj, Tapsoba, Wendell - Dragovic, Baumgartlinger (62. L. Bender), Amiri (74. Turkmen), Sinkgraven (62. Onur) - Bellarabi, Schick (46. Gedikli), Bailey (46. Diaby), trenér: Bosz
Slavia:
 Kolář - Masopust, Zima, Bořil, Oscar - Ševčík (19. Stanciu), Traoré (82. Karafiát) - Sima (82. Jurásek), Lingr (82. Rigo), Olayinka - Musa (53. Tecl), trenér: Trpišovský

Sparta Praha - AC Milán 0:1 (0:1)
Branka: 23. Hauge
Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn (všichni Něm.)
ŽK: Sáček, Polidar, Heča - Krunič, Maldini, Castillejo
ČK: 77. Plechatý
Diváci: 0
Sparta: Heča - Vitík, Plechatý, Lischka - Wiesner, Souček, Sáček (82. Krejčí I), Polidar - Karabec (45. Krejčí II) - Minčev (65. Juliš), Plavšič (65. Karlsson), trenér: Kotal
AC Milán: Tatarusanu - Conti, Duarte, Kalulu, Dalot - Tonali, Krunič - Castillejo, Maldini (78. Kessie), Hauge (90. Díaz) - Colombo (67. Leao), trenér: Pioli

Slovan Liberec - Crvena zvezda Bělehrad 0:0
Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare (všichni Fin.)
ŽK: Hilál, Beran - Degenek, Falcinelli, Gobeljič, Gajič
Diváci: 0
Liberec: Knobloch - Koscelník, Jugas, Kačaraba, Mikula - Sadílek, Mara - Pešek (68. Matoušek), Beran (68. Hromada), Mosquera (89. Fukala) - Hilál (75. Rabušic), trenér: Hoftych.
Crvena zvezda: Borjan - Rodič (71. Gobeljič), Milunovič, Degenek (81. Pankov) - Gajič, Kanga (53. Nikolič), Sanogo, Petrovič, Ivanič (71. Boakye) - El Fardou Ben (81. Erakovič), Falcinelli, trenér: Stankovič

Dundalk - Arsenal 2:4 (1:2)
Branky: 22. Flores, 85. Hoare - 12. Nketiah, 18. Elneny, 67. Willock, 80. Balogun

Beer Ševa - Nice 1:0 (0:0)
Branka: 72. Hatuel

Lech Poznaň - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)
Branky: 31. Itten, 72. Hagi

Standard Lutych - Benfica Lisabon 2:2 (1:1)
Branky: 12. Raskin, 60. Tapsoba - 16. Everton, 67. Pizzi z pen.

PAOK Soluň - Granada 0:0

PSV Eindhoven - Omonia Nikósie 4:0 (1:0)
Branky: 90.+1 a 90.+3 Piroe, 36. Malen, 63. Dumfries z pen.