Tottenham porazil City a je v čele, United se doma znovu trápili

Celé utkání se Tottenham bránil, vyslal ale dvě střely na bránu Citizens a díky tomu zvítězil poměrem 2:0. Je tak minimálně do zítřka v čele Premier League. Manchester United se doma znovu trápil, tři body ale přeci jen získal.

V prvních minutách duelu mezi Newcastlem a Chelsea se činil domácí brankář Darlow. Nejprve vyrazil ránu Wernera, o tři minuty později si poradil i s hlavičkou Abrahama.

Když Darlowa nedokázali překonat hosté, dokázal to vlastní hráč. Po rohovém kopu si před Chilwellem srazil míč do vlastní sítě Fernández. Další vynikající příležitost měl Werner, tentokrát minul.

Podruhé se Blues dočkali po hodině hry, kdy při rychlém protiútoku Werner vysunul Abrahama a Darlow neměl nárok. Snížení mohla přinést rána Seana Longstaffa, ta zamířila do horní tyče. Nedočkal se ani Almirón, jehož ránu vyrazil Mendy. A když se kvůli teči Rüdigera neprosadil ani střídající Carroll, zvítězila Chelsea na hřišti Strak 0:2.

V čele ligy se ale příliš dlouho neohřála. Tottenham totiž ve šlágru 9. kola porazil na domácím hřišti Manchester City stejným poměrem jako Chelsea Newcastle.

Už v páté minutě udeřil Son, kterého famózně vyslal do útoku Ndombélé. Další gól přidal Kane, neplatil kvůli ofsajdu anglického útočníka. Manchester City měl neuvěřitelný tlak, soupeře jasně přehrával.

Jenže velké příležitosti nepřicházely. Míč sice do brány dopravil Laporte, ovšem po ruce Jesuse. Situace to byla velice sporná, arbitr Dean ale po konzultaci s videem branku odvolal.

Druhou ránu mezi tři tyče vyslal na hostující bránu střídající Lo Celso. Ten byl na hřišti necelých třicet vteřin, přesto po přihrávce Kanea dokázal Edersona okamžitě propálit. Kohouti odehráli v defenzivě vynikající výkon a radují se tak z důležité výhry nad úřadujícím vicemistrem.

Nesmírně zajímavý duel se hrál na Old Trafford. Manchester United West Brom sice porazil, znovu to ale bylo domácí ligové trápení. V úvodních dvou šancích neuspěl Martial, na opačné straně hlavou těsně minul Bartley.

Hned v úvodu druhé půle fauloval v pokutovém území Fernandes a hosté měli možnost kopat penaltu. Arbitr Coote ji ale po shlédnutí videa odvolal.

Obrovskou příležitost měl následně Townsend, vynikající zákrok vytáhl De Gea. Na opačné straně po centru Maty zahrál rukou Pereira a tentokrát už z toho penalta byla. Fernandes sice znovu neuspěl, Johnstone si připsal skvělý zákrok. Nebyl ovšem na svém místě a penalta se tak opakovala.

Bruno Fernandes už se tentokrát nezmýlil a prakticky zajistil Rudým ďáblům tři body. Srovnat mohl střídající Robinson, krásnou ranou orazítkoval břevno.

Poté měli více ze hry domácí. stoprocentní šanci měl nejprve Rashford, následně také Maguire. Sam Johnstone všechny pokusy domácích zlikvidoval, další prohře West Bromu ale nezabránil.