Atletico ve šlágru zdolalo Barcelonu, Real ztratil body ve Villarrealu. Vaclík byl u výhry Sevilly

Real Madrid neudržel v rámci utkání 10. kola La Ligy vedení na hřišti Villarrealu a ztratil další důležité body v cestě za obhajobou titulu. Na programu byly ale i další zápasy. V jednom z nich se představil i český gólman Tomáš Vaclík. V sobotu večer pak byl na programu šlágr kola mezi Atleticem Madrid a Barcelonou.

Huesca už v pátek remizovala na hřišti Osasuny 1:1, stejný výsledek byl pak k vidění v utkání mezi Levante a Elche. Real šel do vedení už ve 2. minutě, kdy se trefil Mariano, v druhé půli však opět (v minulém kole se proti Realu kopaly tři penalty) inkasoval z pokutového kopu. Na gól Morena už Bílý balet zareagovat nedokázal a Real Madrid tak remizoval na hřišti Villarrealu 1:1.

Tomáš Vaclík se vrátil do brány Sevilly a jeho tým zvítězil, přestože český gólman dvakrát inkasoval. Sevilla porazila Celtu Vigo 4:2. Ještě hůře než Realu Madrid se letos daří Barceloně, která svou špatnou formu potvrdila i na hřišti Atletica Madrid. Colchoneros zvítězili doma 1:0, o jediný gól zápasu se postaral Yannick Carrasco.

Sevilla - Celta Vigo 4:2 (2:2)
Branky: 5. Kounde, 45+3. En Nesyri, 85. Escudero, 87. El Haddadi - 10. Aspas, 36. Nolito

Atletico Madrid - Barcelona 1:0 (1:0)
Branka: 45+3. Carrasco

Eibar - Getage 0:0