Příbram veze první bod zvenku, Slavia dala Opavě kanára, Mladá Boleslav rozdrtila Pardubice

Osmé kolo Fortuna ligy po reprezentační pauze začalo podještědským derby, ve kterém Jablonec zvítězil na hřišti Liberce. V sobotu pak Mladá Boleslav porazila Pardubice, tým Bohemians 1905 zvítězil nad Teplicemi a Sigma Olomouc si doma poradila s Karvinou. Večer pak Slavia Praha vyhrála nad Opavou vysoko 6:0. V neděli Zbrojovka doma remizovala poslední Příbramí a ani na pátý pokus doma v sezoně nevyhrála.

Jablonec šel do vedení už ve 2. minutě, kdy si liberecký Koscelník vstřelil vlastní gól, skóre bylo však po proměněné penaltě libereckého mary ve 28. minutě srovnáno. Bezbrankový stav prolomil v 71. minutě útočník Schranz, jehož trefu později ještě pečetil Zelený a Jablonec tak porazil Liberec 3:1.

Nováček soutěže Pardubice do sezóny sice vstoupil nad očekávání, to ale na hřišti Mladé Boleslavi vůbec nepotvrdil. Domácí vstřelili v prvním poločase tři branky a nakonec zvítězili pohodlně 4:1, mezi střelce se zapsali Tatajev, Tulio, Budínský a Drchal, za Pardubice se pak trefil Huf.

Teplice se nacházejí v mizerné formě a potvrdily to i v Ďolíčku. Tým Stanislava Hejkala podlehl Klokanům 0:2. Skóre otevřel Hronek, na jehož trefu ve druhé půli navázal Matěj Pulkrab se svou proměněnou penaltou. Teplice tak prohrály potřetí v řadě, Klokani naopak po prohře s Karvinou odcházejí z duelu vítězně.

Vítězně vyšla ze souboje s Karvinou ale Sigma Olomouc. Ta vstoupila do utkání dost šťastně, skóre totiž otevřel vlastní brankou už ve 4. minutě karvinský Neuman. Nadějný stav 0:1 byl ale prolomen dvěma slepenými olomouckými brankami mezi 71. a 78. minutou a Sigma tak doma zvítězila nad Karvinou 3:0.

Skóre utkání Opava - Slavia Praha otevřel v první půli hostující obránce Jan Kúdela, sešívaný gólostroj se ale rozjel až ve druhém poločase. Trpišovského tým porazil Slezany pověstným tenisovým kanárem 6:0, kromě Kúdely se trefili i Kuchta, Sima, Bořil a Musa, z nichž se první jmenovaný do dějin zápasu zapsal dokonce dvakrát.

Brno vedlo nad Příbramí už od páté minuty, když se do vápna hezky dostal Moravec a naservíroval míč před bránu Hladíkovi. Vyrovnání přišlo až v 77. minutě. Rozhodčí Orel posoudil kontakt Čermáka s Vávrou ve vápně jako faul a s nařízenou penaltou neměl Pilík problém.

Fortuna liga, 8. kolo:

Liberec - Jablonec 1:3 (1:1)

Branky: 28. Mara (pen.) – 2. Koscelník (vl.), 71. Schranz, 83. Zelený
Žluté karty: 42. Rondić, 80. Sadílek, 83. Mosquera – 27. Krob, 33. Rada, 40. Pilař, 58. Martinec, 61. Holík, 83. Schranz
Domácí: Nguyen – Koscelník, Jugas, Tijani, Mikula – Beran (76. Nešický), Sadílek, Mara (76. Šulc), Mosquera – Hilál (58. Rabušic), Rondić, trenér: Hoftych
Hosté: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (69. Jovović), Hrubý (88. Štěpánek), Kubista (81. Doležal), Pilař (89. Ladra), trenér: Rada – Schranz
Diváci: 0
Rozhodčí: Zelinka – Moláček, Mokrusch

Mladá Boleslav - Pardubice 4:1 (3:0)

Branky: 21. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal – 80. Huf
Domácí: Mikulec - Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (67. Ikaunieks), Túlio (90. Šimek), Mazáň – Douděra (79. Mašek), Budínský (90. Kulhánek) – Škoda (67. Drchal), trenér: Weber
Hosté: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Čihák – Vít, Šimek (46. Huf), Hlavatý, Sláma (81. Petráň) – Černý (81. Kurka), trenér: Krejčí
Diváci: 0
Rozhodčí: Machálek – Blažej, Hrabovský

Bohemians 1905 - Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 13. Hronek, 49. Pulkrab (pen.)
Žluté karty: 31. Kučera, 47. Vukadinović, 48. Řezníček, 78. Žitný
Domácí: Le Giang – Hůlka, Bederka, Jindřišek – Hronek (87. Köstl), Květ (87. Keita), Ljovin, Vacek, Schumacher (90+2. Novák) – Pulkrab (66. Necid), Vaníček (87. Vondra), trenér: Klusáček
Hosté: Němeček – Černý, Shejbal, Mareček – Vukadinović (68. Moulis), Kučera (87. Ljevaković), Trubač, Fortelný (68. Žitný), Jukl – Mareš, Řezníček, trenér: Hejkal
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka – Vlček, Poživil

Sigma Olomouc - Karviná 3:0 (1:0)

Branky: 4. Neuman (vl.), 71. Hála, 78. Nešpor
Žluté karty: 44. Hanousek, 70. Santos (oba Karviná)
Domácí: Mandous – Hála, Poulolo, Beneš, Zmrzlý – Greššák – González (87. Látal), Breite (90+1. Daněk), Houska (82. Sladký), Falta (87. Zahradníček) – Nešpor (82. Chytil), trenér: Látal
Hosté: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik – Qose, Herc (84. Guba) – Hanousek (46. Papadopulos), Ostrák (84. Haša), Bartošák (84. Dramé) – Tavares (65. Smrž), trenér: Jarábek
Diváci: 0
Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Matoušek

Opava - Slavia Praha 0:6 (0:1)

Branky: 34. Kúdela, 53. Kuchta a 58. Kuchta (Stanciu), 71. Bořil, 80. Sima, 88. Musa
Žluté karty: 50. Tiéhi, 90. Hrabina – 89. Sima
Domácí: Fendrich – Hrabina, Didiba, Večerka (70. Šcudla) – Mondek (70. Harazim), Tiéhi, Texl (57. Juřena), Řezníček, Žídek – Dordić (80. Rataj), Holík, trenér: Kováč
Hosté: Kolář – Masopust (66. Bořil), Kúdela, Zima, Oscar (75. Lingr) – Ševčík (66. Holeš), Traoré – Sima, Stanciu, Olayinka (79. Jurásek) – Kuchta (75. Musa), trenér: Trpišovský