Teď už je to o štěstí, věřím, že ho budeme mít, říká Krejčí. Jednadvacítka spoléhá na Řecko

Reprezentace do jednadvaceti let si prošla velmi náročnou kvalifikační skupinou o mistrovství Evropy a zažila v ní několik úspěchů i neúspěchů, přestože už ale odehrála své poslední utkání stále není jasné, zda na Euro U21 postoupí.

Vypadá to nadějně, jisté to ale není. Lvíčata porazila Řecko 2:1 a mají ve skupině tříbodový náskok na Skotsko, to má ale zápas k dobru právě s Řeckem a vzhledem k horšímu vzájemnému zápasu by se Česko v případě výhry Skotsko posunulo na druhé místo v tabulce. I druhá příčka by mohla k postupu na mistrovství teoreticky stačit, Češi ale pochopitelně budou v úterý fandit Řekům, které v pátek sami porazili.

"Jsem šťastný, že jsme to zvládli. Nerodilo se to lehce. První poločas byl vyrovnaný a pak to ovlivnilo vyloučení v závěru půle," zavzpomínal Krejčí na páteční duel s Řeckem. Ten Lvíčata vyhrála kvůli proměněné penaltě Pavla Buchy a brance v závěrečných minutách z kopačky Václava Drchala. "Museli jsme do toho šáhnout a změnit rozestavení, protože jsme hráli proti deseti. Střídání tomu hodně pomohly a oživily," pokračoval kouč Lvíčat Karel Krejčí.

"Dnešní výhra je sladká odměna na závěr kvalifikace a teď budeme čekat na ostatní zápasy. První krok jsme udělali, to ostatní ovlivnit nemůžeme. Uvidíme, jak to dopadne, ale věřím, že budeme mít štěstí," neztrácí Krejčí naději ohledně postupu na nejprestižnější mládežnický evropský turnaj na světě.