Reprezentační pauzu přečká na první pozici Leicester, šlágr podzimu vítěze nepoznal

Manchester City ve šlágru 8. kola remizoval s Liverpoolem na vlastní půdě 1:1. Reprezentační pauzu tak na vedoucí pozici přečká Leicester, který díky proměněné penaltě Jamiem Vardym porazil Wolverhampton.

Kohouti měli k první brance nakročeno už v 11. minutě, Son ale obrovskou příležitostí pohrdl, prováhal ideální moment ke střele a nakonec trefil domácího obránce.

West Brom měl ve druhé půli dvě velké příležitosti. Gallagher ale trefil jen tyč a Furlonga po rohovém kopu vychytal Lloris. Rozhodnout tak mohli hosté, Vinícius nechal vyniknout Johnstonea, vzápětí ale Doherty nacentroval na hlavu Kanea a bylo rozhodnuto.

Na okamžik se tak Tottenham probojoval do čela Premier League. Vzápětí se ale na první pozici dostal Leicester, který doma nejtěsnějším rozdílem přehrál Wolves. O osudu utkání rozhodla ruka v pokutovém území a penalta Jamieho Vardyho. Anglický útočník měl ještě jednu možnost, tentokrát ale selhal.

Patrício jej vychytal a ačkoliv se od Vardyho míč odrazil zpět směrem k brance, v síti míč neskončil. Srovnat mohl Wolves z ojedinělé šance dvanáct minut před koncem, Nevese ale bravurně vykryl Schmeichel.

V závěru střetnutí dostal Justin míč na Barnese, ten ale přestřelil. Leicester přesto vyhrál a reprezentační pauzu přečká na první pozici. Liverpool totiž ve šlágru kola City neporazil.

Začal přitom skvěle. Už ve 12. minutě Walker fauloval Maného a Mo Salah nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Na druhé straně se do šance dostal Sterling, vynikající zákrok předvedl Alisson.

Po půlhodině hry De Bruyne našel v pokutovém území Gabriela Jesuse, ten fantastickým prvním dotekem vynuloval Alexandera-Arnolda a následně zavěsil. Domácí mohli první půli dokonce vyhrát, když v pokutovém území zahrál rukou Gomez. De Bruyne ale penaltu neproměnil, když minul pravou tyč hostující svatyně.

V závěru první půle měl dobrou příležitost Jota, míč ale nadvakrát zachytil Ederson. Ve druhé půli měl největší šanci Jesus, hlavičkou těsně minul. A tak se ve šlágru 8. kola zrodila remíza 1:1, kterou zřejmě budou lépe snášet hosté. A to i přesto, že přišli o první pozici.

V posledním utkání kola Arsenal nestačil na Aston Villu. Už v první minutě propálil Lena McGinn, po dlouhé poradě byl ale gól odvolán, jelikož Lenovi bránil ve výhledu v ofsajdu stojící Barkley.

Hosté tak regulérně udeřili v 25. minutě, po centru Targetta si míč do vlastní sítě srazil Saka. Arsenal toho příliš nepředvedl a ve druhé půli jej srazil na kolena Ollie Watkins, který během tří minut nejprve hlavičkou zužitkoval cent Barkleyho a následně i průnikovou přihrávku Grealishe.