Arsenal prohrál o tři góly s Aston Villou, City remizovali s Liverpoolem

Hned dvěma zápasy začalo v pátek osmé kolo nejvyšší anglické soutěže. Manchester United pak v sobotu zvítězil na hřišti Evertonu 3:1. Chelsea zvládla duel se Sheffieldem a protagonistou duelu West Ham - Fulham byl český záložník Tomáš Souček.

Brighton doma remizoval s Burnley, za které nastoupil ve druhém poločase i český reprezentant Matěj Vydra, 0:0. Southampton pak hostil Newcastle a zvítězil 2:0, mezi střelce se zapsali Adams a Armstrong. Hlavní várka zápasů je ovšem naplánována na sobotu a na neděli.

Everton šel sice proti Manchesteru United doma do vedení, Red Devils ale ještě v prvním poločase díky dvěma brankám hvězdného Bruna Fernandese utkání otočili. Rudí ďáblové už vedení udrželi a pojistnou trefu na 3:1 si pak ještě připsal Edinson Cavani, pro něhož to byl první gól v dresu Manchesteru United.

Crystal Palace později zvítězili nad nováčkem Leeds 4:1. Chelsea doma sice prohrávala se Sheffieldem United, brzy se ale vzpamatovala a nakonec zvítězila pohodlně 4:1. Mezi střelce se zapsali Tammy Abraham, Thiago Silva, Timo Werner a Ben Chilwell.

V duelu West Hamu s Fulhamem padla první branka až v 93. minutě český záložník Tomáš Souček! Hammers tak získali cenné tři body. Měli však na mále, neboť Fulham ještě po Součkově trefě v nastavení neproměnil penaltu. Celé utkání odehrál rovněž i další český reprezentant, obránce Vladimír Coufal.

Liverpool zajížděl k poslednímu zápasu před reprezentační pauzou do Manchesteru, kde se utkal s tamními Citizens. Reds poslal do vedení ve 13. minutě gólem z penalty Salah, ale ve 31. minutě srovnal Gabriel Jesus. Ve 42. minutě nevyužil možnost v podobě pokutového kopu de Bruyne a body se nakonec za remízu 1:1 dělily.

Největším nedělním překvaením v Premier League byl zápas Arsenalu s Aston Villou. Předzápasovým favoritem byli pochopitelně domácí, kteří však svou roli nepotvrdili a už v 1. minutě dostali gól, který však následně VAR odvolal kvůli ofsajdu. Ve 25. minutě si vstřelil vlastní gól Saka a Aston Villa šla do vedení. V jejím dresu zářil ve druhém poločase čtyřiadvacetiletý útočník Watkins, který se trefil v 72. a v 75. minutě a Aston Villa tak odjíždí s překvapivou výhrou 3:0.