Juliš zářil proti Celticu, Kuchta zajistil výhru Slavie, Liberec odjel z Hoffenheimu s výpraskem

Slávisté slaví v Evropské lize další výhru a rázem je na prvním místě v tabulce. Kuchta dvěma góly sestřelil Nice. První body v aktuálním ročníku EL oslavila pražská Sparta, které třemi góly zajistil vítězství Juliš. Liberec dostal pět gólů od Hoffenheimu.

Sešívaní se díky druhé výhře v řadě se šesti body a lepším vzájemné bilanci s Leverkusenem posunuli na první místo. Slavie měla přípravu kvůli koronaviru značně zkomplikovanou. Nemohli totiž nastoupit kapitán Bořil, Kúdela, Provod, Malinský a náhradní brankář Kovář.

Přesto se trenéru Trpišovskému povedlo poskládat kvalitní tým a díky dvěma trefám Kuchty a jedné Simy slávisté slaví fantastickou výhru.

Pražská Sparta ve Skotsku vyzrála na Celtic. V prvním poločase se po odraženém míči poprvé trefil Juliš a poté ve 45. minutě přidal i druhý gól technickou střelou sparťanský útočník. Ve druhém poločase snížil v 65. minutě Griffiths. V 77. minutě pak po pěkné akci Karlssona završil Juliš hattrick. V poslední minutě přidal definitivní tečku hlavou Ladislav Krejčí starší po centru Dočkala.

Naopak Liberec oslabený o 15 hráčů s koronavirem si v Hoffenheimu ani neškrtl, když schytal debakl 5:0.