Na Ronalda jsme čekali, přiznává Pirlo po jeho vítězném návratu

Juventus v neděli odpoledne vyhrál v rámci šestého kola italské Serie A 4:1 na půdě Spezie. Do sestavy se konečně mohl vrátit pětatřicetiletý Portugalec Ronaldo, který měl od půlky října pozitivní test na onemocnění Covid-19 a až před tímto zápasem se dokázal plně uzdravit.

Juventus potřeboval ligové body jako sůl, v říjnu totiž zaváhal s Crotone a s Veronou, přičemž s oběma soupeři remizoval 1:1. I díky návratu Ronalda, však Juventus svého nedělního soupeře porazil 4:1 a hvězdný Portugalec, který přišel na hřiště v 56. minutě k tomu přispěl dvěma góly. Nejdřív se Ronaldo trefil v 59. minutě po přihrávce Moraty a následně zvýšil skóre na konečných 4:1 v 76. minutě z pokutového kopu.

„Ronaldo je na tom čím dál tím lépe a můžu přiznat, že jsme na něj čekali. Jsem zvědavý, jak se všichni budou cítit v nejbližších dnech. Odehráli jsme dobrý zápas, především ve druhém poločase,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci trenér Juventusu Andrea Pirlo.

Program Juventusu je přitom velice nabitý. Už v úterý totiž svěřence trenéra Pirla čeká přesun do Budapešti, kde se Juventus ve středu utká v rámci Ligy mistrů s tamním Ferencvárosem. V dosavadním průběhu Ligy mistrů Juventus nejdřív vyhrál 2:0 na půdě Dynama Kyjev a minulou středu pak na vlastním hřišti prohrál poměrem 0:2 s Barcelonou. V italské lize je Juventus po šesti odehraných zápasech třetí.