Fenomenální Liberec přetlačil sebevědomý Gent. Sparta i Slavia padly

Úvodní kolo Evropské ligy mohlo potěšit jen fanoušky Slovanu Liberec. Podještědský cele nepřestává překvapovat. Naopak pražská "S" si ve čtvrtek vybrala nemalou porci smůly či nepřízně osudu.

Sešívaní měli v Izraeli více ze hry, žádný bod to ale nepřineslo

Jako první do koloběhu Evropské ligy zasáhla mistrovská Slavia, která musela čelit sebevědomému Hapoelu Be'er Sheva.

Slávisté, kteří do zápasu nastoupili s dvěma útočníky Musou a Teclem, které na kraji zálohy doplňoval například dosud opomíjený Malinský. Slavisté v prvním poločase Be'er Shevu jasně přehrávali, ale skorovali domácí zásluhou Agudela.

Do druhého poločasu nastoupil překvapivě opomenutý Nicolae Stanciu, který v 75. minutě našel na zadní tyči Lukáše Provoda. Izraelský celek spoléhal na brejky, což přineslo kýžené ovoce. V 86. minutě a 88. minutě z toho těžil Acolaste. Slávisté sice Hapoel Be'er Shevu jasně přehrávala, ale prohrála 1:3.

Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha 3:1 (1:0)

Branky: 86. a 88. Acolatse, 45. Agudelo - 75. Provod. Rozhodčí: Visser - Nijssen, Vanyzere (všichni Belg.). ŽK: Bareiro, Josué, Miguel Vítor, Varenne - Stanciu.

Hapoel Be'er Sheva: Levita - Dadia, Miguel Vítor, Taha (46. Tzedek), Kabha, Goldberg - Sallalich (79. Yosefi), Bareiro, Josué (89. Keltjens), Acolatse (89. Varenne) - Agudelo (70. Meli). Trenér: Abukasis.

Slavia: Kolář - Kúdela, Hovorka, Bořil - Malinský (58. Masopust), Traoré (46. Stanciu), Oscar (90. Sima), Ševčík (75. Lingr), Provod - Tecl (58. Kuchta), Musa. Trenér: Trpišovský.

Sparta se na Letné sesypala až po vyloučení Krejčího

Sparta se před zápasem potýkala s personální nouzí na pozici stopera, kterou mělo vyřešit "zasunutí" Ladislava Krejčího mladšího. Právě mladý defenzivní universál byl, ale ve třiadvacáté minutě přísně vyloučen. Trio chorvatských rozhodčí posléze uchránilo od vyloučení hostujícího stopera Botmana a v závěru poločasu přišla branka Yazıcıho. Nervozní rozhodčí Strukan v nastavení prvního poločasu pro Spartu po faulu Bradariće na Vindheima nařídil penaltu, kterou posléze přehodnotil pouze na volný kop.

Do druhého poločasu Sparta nasadila Adama Hložka, který se podílel krásnou patičkou na vyrovnávací brance Bořka Dočkala. Hlavním hvězdou zápasu se, ale stal Yusuf Yazici, který překonal Heču i v 60. minutě. O šest minut později se zaradoval i technik Jonathan Ikoné. Definitivitu výsledku dal hattrickem po chybě Hanouska efektivní Yazici.

Sparta Praha - Lille 1:4 (0:1)

Branky: 47. Dočkal - 45.+1, 60. a 75. Yazici, 66. Ikoné. Rozhodčí: Strukan - Parica, Jakšič (všichni Chorv.). ŽK: Heča, Sáček, Dočkal - Botman, Bradarič, Sanches, Bamba. ČK: 23. Ladislav Krejčí II (Sparta)

Sparta: Heča - Sáček (90. Minčev), Lischka, Ladislav Krejčí II, Hanousek (90. Vitík) - Trávník (78. Karabec), Dočkal, Pavelka - Vindheim, Juliš (46. Hložek), Moberg-Karlsson (74. Polidar). Trenér: Kotal.

Lille: Maignan - Pied, Fonte, Botman (78. Soumaoro), Bradarič (63. Mandava) - Ikoné, Xeka, Soumaré, Bamba (78. Arajúo) - Yazici (80. Weah), David (63. Yilmaz). Trenér: Galtier.

Sebevědomý Gent na stadionu U Nisy narazil, rozhodl kmenový slávista

A tak čest českého fotbalu zachránil (opět) překvapivě Slovan Liberec. Liberec musel od začátku čelit velkému tlaku belgického favorita. A tak se činil Slovan. Do hlavní role se pasoval sešívanými odložený útočník Hilál, který se prosadil už v předkolech s proti FCSB a Riteriai.

V druhém poločase přišel tlak Gentu, ale srdnatě bojující Liberec i za přispěšní výborného Filipa Nguyena opět dokázal, že Slovan v pohárech umí.

Slovan Liberec - KAA Gent 1:0 (1:0)

Branka: 29. Hilál. Rozhodčí: Schuettengruber - Brandner, Steinacher (všichni Rak.). ŽK: Beran - Marreh, Jaremčuk, Hanche-Olsen.