ŠOKtar Doněck! Ukrajinský mistr vyplenil Real Madrid

Dnešní program Ligy Mistrů má na kontě první velké překvapení, o které se postaral Šachtar Doněck.

A máme tu první velkou senzaci.

O to se postaral FK Šachtar Doněck, který porazil vysoce favorizovaný Real Madrid výsledkem 2:3.

Ráz prvního poločasu po čtvrthodině hry nastavil hostující kapitán Marlos, který utekl obraně Bílého baletu, ale nechal se vychytat Courtoisem. Po půlhodině hry už bylo v řadách Šachtaru o poznání veseleji, když se přes Varaneho i Courtoisem prosadil TeteVarane se umazal i u druhé branky, ve které figuroval i dnes výborný Tete jehož střelu nešťastně francouzský bek srazil do vlastní branky. Ukrajinský poločas snů pokračoval i na konci poločasu, kdy se prosadil izraelský reprezentant z Manor Solomon. Poločas tedy skončil překvapým třígolovým vedením outsidera.

Real do druhé půle vstoupil o poznání aktivněji, což vyústilo v krásnou golovou odpověď Luky Modriče. Ještě veseji bylo v Madridu po příchodu talentovaného Viníciuse, který takřka okamžitě snížil a Real byl bodům opět o něco blíže. Likvanost a hra na riziko poté pustila Doněck do několika nadějných příležitostí, které ovšem nevyužil. A v závěru za to mohl krutě zaplatit. Federico Valverde totiž v nastavení trefil srovnání, které ovšem bylo pro ofsajd zrušeno.

Ukrajinský mistr mohl tudiž slavit cenou a překvapivou výhru.

Real Madrid - Šachtar Doněck 2:3 (0:3)
Branky: 54. Modrič, 59. Vinícius - 29. Tete, 33. vlastní Varane, 42. Solomon. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Marciniak (video, Pol.).