United v závěru zničili Newcastle, Chelsea naopak konec nezvládla

Timo Werner si připsal první ligové branky v dresu Blues, Chelsea ale Southampton porazit nedokázala. Při návratu Sergia Agüera Manchester City zdolal Arsenal, Manchester United poté drtivým závěrem zničil Newcastle.

Chelsea vstoupila do utkání proti Southamptonu velmi dobře a po patnácti minutách se ujala vedení. Perfektně se uvolnil Timo Werner a po krásné samostatné akci trefil cíl. Ve 28. minutě poslal míč za obranu Jorginho, Werner přeloboval gólmana a hlavičkou upravil už na 2:0.

Zoumova hlavička v bráně neskončila a tak hosté překvapivě snížili. Adams vysunul Ingse a ten svou první příležitost dokázal zužitkovat.

Po pauze hrozivě chyboval Zouma, Kepa se taktéž úplně nezaskvěl a po velkém závaru dostal míč do sítě Che Adams. Domácím vedení vrátil Kai Havertz. Pulišič vyslal Wernera a ten kolmicí předložil Havertzovi další gól. Jenže ani toto vedení nestačilo.

Ve druhé minutě nastavení po přímém kopu vypálil střídající Theo Walcott a Jannik Vestergaard jemnou tečí poslal míč za záda Kepy. Southampton tak vybojoval bod, Chelsea po další ztrátě zůstává za elitou.

Sergio Agüero se vrátil do sestavy Manchesteru City a ačkoliv neskóroval, jeho tým znovu k ničemu nepustil Arsenal. Už v první minutě nebezpečně pálil Mahrez, ovšem těsně mimo.

Jediný gól střetnutí vstřelil ve 23. minutě Raheem Sterling. Agüero vysunul Fodena, jeho pokus Leno vyrazil pouze ke Sterlingovi a domácí v čele s Pepem Guardiolou se mohli radovat.

Druhý gól mohl přidat Foden, Leno se tentokrát zaskvěl. Hosté začali pořádně hrát na konci první půle. Dvě dobré pozice měl Saka, jednou se ve vyložené příležitosti objevil Aubameyang. Ederson ale všechny šance zlikvidoval.

Ve druhé půli už byli hosté neviditelní, Citizens kontrolovali hru a i když si větší příležitost nevypracovali, duel pohodlně dotáhli do vítězného konce.

Manchester United do duelu v Newcastlu nevstoupili vůbec dobře. Již ve druhé minutě poslal do pokutového území centr Krafth a Luke Shaw si míč poslal nechytatelně do vlastní sítě.

V 19. minutě po skvělé kombinaci s Matou parádně zavěsil Bruno Fernandes, rozhodčí ale posléze odpískal ofsajdové postavení Maty. O čtyři minuty později už se ale hosté ke srovnání dostali. Mata z rohového praporku našel hlavu Maguirea a ten zavzpomínal na své dobré časy z Leicesteru.

V závěru poločasu měl dobrou příležitost Rashford, Lascelles jeho pokus odpálil z brankové čáry. V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky měl na noze branku Callum Wilson, fantasticky zasáhl De Gea.

V 57. minutě byla po poradě s videem odpískána penalta pro United, Bruno Fernandes ale překvapivě selhal. Hlavička Maguirea v brance po rohu neskončila, na brankové čáře tentokrát zakročil Shelvey. Newcastle už kráčel k bodu, závěr ale domácím vůbec nevyšel.

Postaral se o to i střídající Donny van de Beek, u kterého začala rozhodující akce utkání. Na konci této akce stál Bruno Fernandes, který míč poslal krásně do levé šibenice a přeci jen se dočkal branky. Třetí trefu hostí přidal po spolupráci s Rashfordem Wan-Bissaka, v závěru se dočkal i anglický útočník, kterému míč nádherným centrem připravil Bruno Fernandes. United tak porazili Newcastle 1:4 a Ole Gunnar Solskjaer se může trochu uklidnit.

Výsledky 5. kola Premier League:

Chelsea - Southampton 3:3 (2:1)
Branky: 15. a 28. Werner, 59. Havertz - 43. Ings, 57. Adams, 90.+2 Vestergaard

Manchester City - Arsenal 1:0 (1:0)
Branka: 23. Sterling

Newcastle - Manchester United 1:4 (1:1)
Branky: 2. vlastní Shaw - 23. Maguire, 86. Fernandes, 90. Wan-Bissaka, 90+6. Rashford