Češi neuspěli ve Skotsku vinou bídné efektivity v koncovce, Anglie nečekaně padla s Dánskem

Snaha a drtivá převaha držení míče utkání nevyhrává, o čemž se přesvědčil český reprezentační výběr na půdě Skotska. Jedinou branku utkání zaznamenal již v šesté minutě Fraser, který nakonec rozhodl druhou konfrontaci Lvíčat s ostrovním soupeřem v rámci Ligy národů. Přestože měli Češi několik slibných šancí, vinou nízké efektivity v koncovce nakonec ve Skotsku padli 0:1.

Anglie doma překvapivě podlehla Dánsku, když se o jedinou trefu postaral v první půli Eriksen z penalty. Dařilo se naopak Francii, která díky přesným zásahům Griezmanna a Mbappého porazila Chorvatsko 2:1. Stejným výsledkem uspěla i Belgie na Islandu, kde se mezi střelce hned dvojitě zapsal Lukaku.

Zatímco Itálie si body rozdělila s Nizozemskem za remízu 1:1, Polsko si hravě poradilo s Bosnou a Hercegovinou. Dva přesné zásahy si připsal Lewandowski. Portugalsko i bez Ronalda v sestavě uspělo se Švédskem po brankách Silvy a Joty. Ve skupině B zajímal oko českého fanouška také duel Slovenska, které na své půdě přivítalo Izrael. I přes trefy Hamšíka a Maka však náš východní soused padl, neboť hattrick zaznamenal Zahavi.

Liga národů:

Anglie - Dánsko 0:1 (35. Eriksen z penalty)
Chorvatsko - Francie 1:2 (65. Vlašić - 8. Griezmann, 79. Mbappé)
Island - Belgie 1:2 (17. Saevarsson - 9. a 38. z penalty Lukaku)
Itálie - Nizozemsko 1:1 (16. Pellegrini - 25. Van de Beek)
Polsko - Bosna a Hercegovina 3:0 (40. a 52. Lewandowski, 45. Linetty)
Portugalsko - Švédsko 3:0 (21. Silva, 44. a 72. Jota)
Bulharsko - Wales 0:1 (85. J. Williams)
Norsko - Severní Irsko 1:0 (68. vlastní Dallas)
Rumunsko - Rakousko 0:1 (76. Schöpf)
Rusko - Maďarsko 0:0
Skotsko - Česko 1:0 (6. Fraser)
Slovensko - Izrael 2:3 (16. Hamšík, 38. Mak - 68., 76. a 89. Zahavi)
Turecko - Srbsko 2:2 (76. Tufan, 57. Calhanoglu - 22. Milinković-Savić, 49. Mitrović z penalty)
Bělorusko - Kazachstán 2:0 (36. Jablonski, 90+3. Juzepčuch))
Estonsko - Arménie 1:1 (14. Sappinen - 8. Hovnannisjan)
Moldavsko - Slovinsko 0:4 (8. Lovrić, 37. z penalty, 42. a 55. z penalty Vučkić)
Řecko - Kosovo 0:0
Severní Makedonie - Gruzie 1:1 (90+3. Alioski z penalty - 75. Kvaracchelija)