Lvíčata jsou stále ve hře o šampionát, hubenou výhru nad Litvou trefil Šašinka

Český výběr do jednadvaceti let splnil povinnost, když v předposledním kvalifikačním utkání o postup na ME U21 vyhrál v Litvě 1:0. O jediný gól se postaral hráč Baníku Ostrava Ondřej Šašinka.

Začátek zápasu byl český tým o něco aktivnější, ale větší šance si nevypracoval. Domácí brankář Krapikas vykopl míč na útočníka Jankauskase a ten se dostal k první střele Litvy, Jedlička si se slabou střelou poradil.

Dvacátá druhá minuta rozhodla o osudu utkání. Z levé strany nacentroval Pavel Bucha na Ondřeje Šašinku, který přesnou hlavičkou poslal míč do sítě. Ke konci poločasu měli domácí šanci z přímého kopu, ale Jedlička opět míč vyrazil.

Po hodině hry mohlo být vyrovnáno. Jankasukas se vydal na sólo z vlastní poloviny, ale zamířil mimo branku. V páté minutě nastavení měl velkou šanci srovnat Petkevicius, když byl před Jedličkou po standardní situaci úplně osamocený, český brankář však nohou reflexivně vyrazil.

Výběr Karla Krejčího jsou ve skupině stále první o bod přes Skotském, které má zápas k dobru.