Real je po další výhře v čele LaLigy, Atlétiko si rozdělilo body s Villarrealem

Páté kolo španělské nejvyšší soutěže začalo v sobotu zápasem Valladolidu s Eibarem a šťastnější nakonec byli hosté, které v samotném závěru spasil Rodrigues. Atlétiko Madrid doma přivítalo Villarreal, ale diváci se vstřelené branky nedočkali. Real Madrid po úvodní remíze vyhrál třetí zápas v řadě a převzal vedení v soutěži.

Bezbrankovou remízou skončila také konfrontace Elche s Huescou. Real Sociedad si vyšlápl na Getafe a po brankách Oyarzabala, Meriny a Porta zvítězil 3:0. Valencia doma marně vzdorovala Betisu a po trefách Canalese a Tella padla 0:2.

Nedělní porci zápasu odstartovala Osasuna, která dokázala porazit Celtu 2:0. Skóre otevřel v první půli Roncaglia, kterého po změně stran následoval Calleri.

Zápas Realu Madrid proti Levante rozhodl už v 16. minutě Vinícius Júnior přesným obstřelem po rohovém kopu. Pojistku v nastaveném čase přidal Benzema.