Barcelona nepustila Villarreal ke slovu, Atlético si vyšláplo na Granadu

Důležité tři body si do tabulky připsal Real Madrid, který se s Betisem dlouho trápil. Nakonec však i díky proměněné penaltě slavil výhru.

Bílý balet v úvodním utkání nového ročníku španělské LaLigy pouze remizoval, a tak si nyní chtěl napravit reputaci. Dlouho mu to ovšem nevycházelo. Betis byl velmi silný soupeř a v zápase dokonce vedl 2:1, než si chvíli po změně stran dal vlastní gól Emerson. Téže hráč si o pár minut později za podražení vysloužil červenou kartu a hosté dostali šanci strhnout výsledek na svou stranu. To se podařilo v 82. minutě, kdy se z pokutového kopu prosadil Ramos.

Sevilla bez Vaclíka v sestavě dokázala uspět na půdě Cádize 3:1, když nepříznivý stav z prvního poločasu zažehnali De Jong, Haddadi a Rakitič. Atlétiko Madrid si zastřílelo proti Granadě a přesvědčivě vyhrálo 6:1. Skóre otevřel již v 9. Minutě Costa a na jeho branku anvázali Correa, Félix, Llorente a dvojitě Suárez.

Plný počet bodů brala také Barcelona, která doma na Camp Nou nepustila Villarreal ke slovu. Na výhře 4:0 se podílel dvěma brankami Fati, jednu pak přidal Messi z penalty. Smolařem zápasu byl pak Torres, který si v závěru první půle dal vlastní gól.

LaLiga, 2. kolo:

Deportivo Alavés - Getafe 0:0
Valencia - Huesca 1:1 (38. Wass - 63. Siovas)
Elche - Real Sociedad 0:3 (55. Portu, 77. Januzaj z pen., 90.+4 R. López)
Betis - Real Madrid 2:3 (35. Mandi, 37. Carvalho - 14. Valverde, 49. Emerson vl., 82. Ramos z pen.)
Osasuna - Levante 1:3 (38. Torres - 41. Melero, 77. Roger, 81. Morales)
Eibar - Athletic 1:2 (48. Kike - 40. a 87. U. López)
Atlético Madrid - Granada 6:1 (9. D. Costa, 47. Correa, 65. João Félix, 73. Llorente, 85. a 90+4. Suárez - 87. Molina)
Cádiz - Sevilla 1:3 (48. Sánchez - 65. L. de Jong, 90. El Haddadi, 90+4. Rakitić)
Valladolid - Celta Vigo 1:1 (66. z penalty Guardiola - 44. Aspas)
Barcelona - Villarreal 4:0 (15. a 19. Fati, 35. z penalty Messi, 45. vlastní Torres)