Dukla přišla ve Varnsdorfu o komfortní náskok, Žižkov si veze body z Blanska

Ofenziva Hradce poprvé v této sezoně vyšla střelecky naprázdno, a proto se v duelu s Vyšehradem zrodila zázračná remíza 0:0. Votroci byli až doposud v druhé nejvyšší soutěži bezchybní. Ze čtyř zápasů získali dvanáct bodů, až se zdálo, že pro ně zápas s tápajícím Vyšehradem bude jen rutinou. Opak byl však pravdou. Domácí měli mnohem častěji míč na svých kopačkách a soupeře se pokusili ohrozit patnácti projektily. Žádný z nich ovšem nenašel cestu za záda brankáře Otáhala, a tak se oba týmy rozešly smírně 0:

Táborsko před sobotním duelem hlásilo, že se jede konečně porvat o body, a svůj slib víceméně splnilo. Prostějov sice začal o něco lépe, neboť se už ve 4. minutě ujal vedení, ale zato hosté postupně hru svou aktivitou dorovnávali. V 66. minutě však došlo na hřišti k potyčce, která vyústila dvěma červenými. Ze hřiště se klidili Šmehyl s Musiolem. Táborsko se následně v 82. minutě dostalo k pokutovému kopu, jímž stav zápasu vyrovnalo. V samotném závěru se opět na trávníku jiskřilo a do sprch se opět odporoučel jak hráč domácích, tak i hostů.

Skvělé utkání s velkými gólovými hody má za sebou Jihlava, která vyjela do Třince a ihned od první minuty ukazovala, kdo bude diktovat tempo. Domácí byli natolik opařeni aktivitou a produktivitou Vysočiny, že ještě do poločasu prohrávali o čtyři branky. Druhá půle se z hlediska hostů už jenom dohrávala, ale přesto v ní ještě aspoň jednou dokázali udeřit.

Viktoria Žižkov se dostala do vedení díky vlastní trefě Šašinky ve 22. minutě. Po změně stran pojistil náskok Diviš, ale Žák pak ještě dokázal utkání zdramatizovat. Další střely se ale fanoušci již nedočkali, a tak pražský klub zvítězil 2:1.

Pražská Dukla nezačala duel ve Varnsdorfu špatně a po poločase vedla po trefách Schöna a Ondráčka. Po změně stran však udeřili také domácí a Kovaľ s Buchvaldkem obstarali nakonec dělbu bodů za remízu 2:2.

FNL, 4. kolo:

Hradec Králové - Vyšehrad 0:0
1. SK Prostějov – FC MAS Táborsko 1:1 (4. Bala – 82. M. Kučera (pen.))
FK Fotbal Třinec – FC Vysočina Jihlava 0:5 (8. Smejkal, 18. Štefánek, 23. Vedral, 37. Vedral, 77. Tureček)
SK Líšeň – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (2. Málek)
FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim 1:1 (37. Čičovský – 64. Mužík)
Blansko - Viktoria Žižkov 1:2 (74. Žák - 20. vlastní Šašinka, 55. Diviš)
Varnsdorf - Dukla 2:2 (69. Schön, 82. Ondráček - 17. Kovaľ, 43. Buchvaldek (pen.))