Arsenal udržel stoprocentní bilanci, James se dočkal první branky

Arsenal zůstává stoprocentní, uspěl i ve druhém londýnském derby. Podruhé slaví i Everton, svou první branku v dresu Toffees si připsal James Rodríguez. Mizerné naopak začal Manchester United, i když jeden hráč rozhodně může být spokojen.

Everton po duelu na půdě Tottenhamu zvládl i svou domácí premiéru. Nezačal tedy ideálně, v desáté minutě dostal mnoho prostoru Diangana a West Brom překvapivě vedl. Po půlhodině ale srovnal Calvert-Lewin a v závěru půle povedenou ranou skóroval i James Rodríguez.

Toho navíc vzápětí poslal k zemi Kieran Gibbs a hosté museli dohrávat v deseti. Červenou kartu obdržel i Slaven Bilič, který tak druhou půli sledoval jen z tribuny. Parádní přímý kop Pereiry znamenal srovnání, Everton ale poté ukázal svou sílu.

Za sedm minut poslal Toffees znovu do vedení Keane, hattrick poté během čtyř minut završil Calvert-Lewin. Everton tak zůstává stoprocentní a posouvá se dočasně na první pozici.

Druhý je, taktéž bez ztráty bodu, Arsenal. Ten zvládl i druhé letošní londýnské derby. Do vedení šel po parádním centru Aubameyanga a hlavičce Lacazetta. West Ham srovnal těsně před pauzou, přihrávku Frederickse nemohl neproměnit Michail Antonio.

Ten měl posléze další dvě dobré příležitosti, proměnit je ale nedokázal. A tak čtyři minuty před koncem Saka vysunul Ceballose a jeho kolmici do brány dopravil střídající Eddie Nketiah. Žolík z lavičky tak zařídil další výhru Gunners.

Stoprocentní jsou překvapivě i svěřenci Roye Hodgsona. Manchester United doma nepředvedl dobrý výkon a Orlům podlehl poměrem 1:3. Už v sedmé minutě zaváhal Lindelöf a po Schluppově příhře měl poměrně jednoduchou práci Andros Townsend.

Druhý gól přidali hosté dvacet minut před koncem. Ayew sice penaltu neproměnil, rozhodčí Atkinson ji ale nechal opakovat, jelikož de Gea byl v době kopu již mimo bránu. Míč si tentokrát vzal Wilfried Zaha a znovu se postaral o vítěznou branku. Domácí duel zdramatizovali, ve svém prvním utkání se prosadil střídající Donny van de Beek.

Pojistku ale Orlům dal znovu Zaha, kterého si opět nepohlídal Lindelöf. De Gea na jeho přízemní ránu nestačil a Crystal Palace tak ze dvou náročných duelů vytěžilo plný počet bodů.

Velkou zábavu nám v úvodu ročníku nabízí Leeds. Po prohře 4:3 na půdě Liverpoolu doma tentokrát stejným výsledkem porazil Fulham. K vidění byly dvě penalty, třináct střel mezi tři tyče a především již zmíněných sedm branek. Dvakrát se na domácí straně prosadil Helder Costa, na opačné straně dvakrát skóroval Aleksandar Mitrovič.

Výsledky sobotních duelů 2. kola Premier League:

Everton - West Brom 5:2 (2:1)
Branky: 31., 62. a 66. Calvert-Lewin, 45. Rodríguez, 54. Keane - 10. Diangana, 47. Pereira

Leeds - Fulham 4:3 (2:1)
Branky: 5. a 57. Costa, 41. z penalty Klich, 50. Bamford - 34. z penalty a 67. Mitrović, 62. Reid

Manchester United - Crystal Palace 1:3 (0:1)
Branky: 80. van de Beek - 7. Townsend, 74. z pen. a 85. Zaha

Arsenal - West Ham 2:1 (1:1)
Branky: 25. Lacazette, 86. Nketiah - 45. Antonio