Salah podržel mistra, Arsenal na úvod nezaváhal

Zatímco Arsenal si s nováčkem příliš starostí nedělal, Liverpool měl na úvod obrovské potíže. I kvůli chybě Virgila van Dijka bojoval o tři body, které nakonec získal. Vděčit za ně může Mo Salahovi.

Arsenal už nyní může slavit, že přivedl do svého kádru Williana. Volný hráč z Chelsea měl prsty ve všech gólech Gunners a jednoznačně se stal největší hvězdou utkání.

Už v 8. minutě gólman dokázal perfektně zneškodnit pokus Williana, na dorážku Lacazetta ale dosáhnout nemohl. Další příležitost měl Willian z přímého kopu, trefil tyč. Rodák se následně vyznamenal proti ráně Aubameyanga a první půle tak nabídla jedinou branku.

Hned v úvodu pětačtyřicetiminutovky číslo dvě ale Willian parádně rozehrál rohový kop a Gabriel hlavičkou zlomil jakoukoliv naději nováčka na bodový výsledek. O osm minut později poté Willian poslal nádherný míč na Aubameyanga a ten ještě hezčí ranou uzavřel účet utkání na konečných 0:3.

Zatímco Arsenal nováčka pohodlně zdolal, Liverpool měl doma proti Leedsu obrovské problémy. Už ve 4. minutě sice penaltu s přehledem proměnil Salah, o osm minut poté ale parádní pas za obranu obdržel Harrison, poradil si s dvěma obránci a pohodlně překonal Alissona.

Za dalších osm minut rozehrál rohový kop Robertson a van Dijk hlavičkou poslal Reds znovu do vedení. Srovnat mohl Bamford, dobrý zákrok předvedl Alisson. Na opačné straně málem vlastního gólmana překonal Struijk, Meslier ale na poslední chvíli vyškrábl míč mimo tři tyče.

Po půlhodině se do útoku vrhl znovu Leeds a opět byl úspěšný. Hrubici udělal van Dijk a Bamford už měl jednoduchou pozici. Liverpool ale brzy znovu udeřil, po centru Robertsona a nepovedeném odkopu jednoho z hostujících hráčů napálil míč do sítě krásným volejem Salah.

Trochu jistoty mohl domácím dodat Wijnaldum, ve stoprocentní šanci Mesliera nepřekonal. A tak nováček znovu srovnal, po centru Costy překonal Alissona také Klich. Tři body ale nakonec zůstaly u favorita. Zbytečný faul udělal v pokutovém území střídající Rodrigo, mimochodem nejdražší posila Leedsu v historii. K penaltě se znovu postavil Mo Salah a opět nezaváhal. Salah tak završil hattrick a především díky němu nakonec Liverpool bere tři body.

Ve večerním utkání i bez Martina Dúbravky uspěl Newcastle. Ofenziva West Hamu v čele s Michailem Antoniem se totiž příliš nepředvedla, to na opačné straně skórovaly letní posily, konkrétně Callum Wilson a Jeff Hendrick. Steve Bruce tak prožil úspěšnou letošní premiéru, to David Moyes může mít brzy další problémy.

West Ham totiž v následujících šesti kolech narazí na Arsenal, Wolves, Leicester, Tottenham, Manchester City a Liverpool.

Výsledky 1. kola anglické Premier League:

Fulham - Arsenal 0:3 (0:1)
Branky: 8. Lacazette, 49, Gabriel, 57. Aubameyang

Crystal Palace - Southampton 1:0 (1:0)
Branky: 13. Zaha

Liverpool - Leeds 4:3 (3:2)
Branky: 4. z penalty, 33. a 88. z penalty Salah, 20. Van Dijk - 12. Harrison, 30. Bamford, 66. Klich

West Ham United - Newcastle 0:2 (0:0)
Branky: 56. Wilson, 87. Hendrick