Neporažené zůstává také Monako, Rennes přestřílelo Nimes, Montpellier si na domácím hřišti poradil s Nice

V úvodním zápase sobotního programu francouzské nejvyšší soutěže vyhrál Montpellier nad Nice 3:1. Už v pátek Bordeaux remizovalo s Lyonem. V neděli pak například Angers porazilo Reims. Poslední Dijon nestačil na Brest. Roli favorita potvrdilo také Monako a připsalo si další body.

Dvěma góly potěšil omezený počet diváků obránce domácích Daniel Congré. V obou případech se prosadil po rohových kopech, první gól dal hlavou, druhý pohotovou dorážkou. Avšak o první branku se postaral Laborde, kterému slibnou střeleckou pozici připravil Delort. Nice snížilo díky hlavičce Danteho.

Zajímavý duel se odehrál mezi Angers a Reimsem. Ve 42. minutě šel pod sprchy hostující Faes za ostrý zákrok ve vápně. Nařízenou penaltu Bahoken neproměnil. Ten si však spravil chuť ve druhém poločase, když se uvolnil a míč poslal mezi nohama brankáře do sítě. V 61. minutě se počet hráčů na trávníku vyrovnal, když Thomas viděl druhou žlutou kartu za faul zezadu.

Fotbalisté Monaka šli do vedení už v 5. minutě. K odražené střele se ve vápně dostal Diop a střelou k tyči nedal brankáři šanci. Hosté se radovali z vyrovnání v 18. minutě, ale gól byl pro ofsajd odvolán. V 61. minutě si na centr Appiaha naskočil Blas a akrobaticky dostal míč do sítě. O čtyři minuty později Geubbels v tváří tvář brankáři Lafontovi rozhodl o výhře Monaka.

Ligue 1 – 3. kolo:

Montpellier – Nice 3:1
Branky: 18. Laborde, 50. a 64. Congré – 69. Dante

Bordeaux – Lyon 0:0

St. Etienne - Štrasburk 2:0
Branky: 57. z pen. Bouanga, 82. Camara

Lille – Méty 1:0