Tottenham generálku nezvládl, to Liverpool si zastřílel

Tottenham generálku na nový ročník Premier League nezvládl a podlehl Watfordu, to Liverpool po hrozivém úvodu zničil Blackpool a na obhajobu titulu se naladil výborně.

Brighton doma nevstřelil branku West Bromu, remízou skončil duel i mezi Leicesterem a Blackburnem a také mezi Crystal Palace a dánským Bröndby.

Jediný gól padl ve střetnutí Newcastle - Stoke, Straky po brance záložníka Clucase překvapivě prohrály. Generálku na nový ročník Premier League naopak zvládl Everton, díky trefám Kennyho a Calverta-Lewina porazil Preston 2:0.

Cenné vítězství si připsal Watford, jenž doma zdolal Tottenham. Příležitost v brance hostí znovu dostal Joe Hart, během první půle ale inkasoval po hlavičce Quiny a proměněné penaltě Graye. Hostům v závěru nepomohla penalta Sona, který jen mírnil porážku.

Dobře to nevypadalo ani s Liverpoolem. Po třiatřiceti minutách prohrával s Blackpoolem už o dvě branky, sestava přitom byla kromě defenzivní stránky téměř nejsilnější.

Ještě do přestávky snížil Matip, po pauze a mnoha změnách se ale naplno rozjel domácí gólostroj. Mané a Firmino během tří minut duel otočili, v závěru poté během osmnácti minut udeřili domácí hned čtyřikrát. Opět se trefil Minamimo, své první góly v týmu Liverpoolu poté zaznamenali van den Berg a Elliott.

Na Anfieldu tak padlo devět branek, v Londýně při utkání West Ham - Bournemouth o jeden méně. Na rychlé trefy Groenvelda a Solankeho odpověděl Jarrod Bowen, jenž do pauzy dokázal srovnat. Vítězství ovšem urvali hosté, během pěti minut skórovali Gosling a Smith, za dalších pět minut rozvlnil síť i střídající Jaidon Anthony. Výsledek korigoval taktéž hráč z lavičky, na konečných 3:5 upravil Felipe Anderson.