Baník se trápil, ale nakonec i díky šťastné teči s Budějovicemi vybojoval bod

Už to vypadalo, že Baník naváže na špatný výkon z Karviné a doma dokonce s Budějovicemi prohraje, nicméně pak přišlo i díky penaltě a šťastné teči vyrovnání a družina trenéra Kozla si do tabulky připsala bod za remízu 2:2.

První poločas byl v podání Baníku natolik nevýrazný, že i přítomní diváci na stadionu dávali nahlas svou nespokojenost. Soupeř, který v prvním kole doma prohrál 0:6 se Slavií, zde rázem vedl 2:0.

Ostravští dokázali najít recept na brankáře Drobného až v nastaveném čase první půle, kdy se z pokutového kopu prosadil Potočný. Tato branka dodala domácím potřebný impuls k případnému zvratu.

V druhé půli dlouho žádná změna stavu nepřišla, až náhle v 86. minutě se ke střele dostal Chvěja, jehož pokus nešťastně tečoval Havel. Stav zápasu se tak vyrovnal na 2:2.

Fortuna:liga, 2. kolo:

FC Baník Ostrava – SK Dynamo Č. Budějovice 2:2 (1:2)
Branky: 45. Potočný (pen.), 85. L. Havel (vla.) – 23. Šulc (Kladrubský), 38. L. Matějka (Javorek)
Karty:   40. Juroška (OVA), 59. Holzer (OVA), 90+7. Reiter (OVA) – 64. Kladrubský (CEB), 71. P. Novák (CEB), 90. M. Valenta (CEB)
Rozhodčí: Ardeleanu – Kotík, Hurych
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Juroška (46. Fillo), J. Pokorný, Stronati, Holzer – Jánoš (84. Reiter), Jirásek (46. Chvěja) – Lalkovič (62. Daniel Tetour), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (62. Mu. Tijani)
SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný (C) – Kladrubský, L. Havel (90+5. Talovierov), Králik, P. Novák – Čavoš, Javorek (71. Mršić) – Šulc, Havelka (80. M. Valenta), Brandner – L. Matějka