Druhý gól nás sejmul, lituje Nagelsmann. Příští rok chce vyhrát bundesligu

Lipsko v úterním semifinále Ligy mistrů nedokázalo ubránit hvězdný útok Paris Saint-Germain a zejména po chybách v defenzívě třikrát inkasovalo, do nedělního finále se tak prokousal poprvé v historii francouzský mistr.

Právě tyto individuální chyby stály Lipsko historický úspěch. I přesto se ale defenzíva Red Bullu řadí k těm nejpevnějším v Evropě, což se ukázalo v souboji s Tottenhamem i Atleticem Madrid. I tentokrát se Upamecanovi a spol. nedařilo špatně, po chybné rozehrávce brankáře či minele obránce se už ale nepodařilo požár uhasit. Paříž tak porazila Lipsko 3:0.

První branka ovšem padla ze standardní situace. To by se stávat nemělo, dá se to však opustit. Druhý gól ovšem vstřelil Angel di Maria po chybné rozehrávce brankáře německého týmu Petera Gulacsiho. Lipsko dostalo před poločasem gól do kabiny a podle jeho trenéra Juliana Nagelsmanna právě tohle rozhodlo.

Po poločasové pauze Red Bull ožil, v 56. minutě ovšem potřetí inkasoval a v podstatě bylo rozhodnuto. "Ve finále si Paříž postup zasloužila. Začátky obou poločasů nám vyšly, ale celkově byl lepší nás soupeř. Po inkasování druhé branky už naši hráči ztratili sebevědomí a bylo takřka rozhodnuto," litoval Nagelsmann.

I tak ale jeho tým zažil úspěšnou sezónu. Red Bull skončil třetí v bundeslize a v Champions League to dotáhl až do semifinále. Příští rok budou ale ambice klubu vyšší. "Jsme mladý tým a budeme se zlepšovat. V příští sezóně se jednoznačně pokusíme o vítězství v bundeslize i v německém poháru," prozradil třiatřicetiletý trenér, jehož tým se bude opět účastnit i Ligy mistrů.