Souček poprvé nastoupil za Spartu, Polidar se zranil. Kdo svými góly pomohl rozstřílet Horn?

Třetí celek uplynulého ročníku Fortuna:ligy si doprostřed pracovního týdne domluvil na rakouské půdě hned dva zápasy. První z nich proběhl v Bad Kleinkirchheimu a letenské "S" v něm vyzvalo SV Horn.

Poprvé za Spartu nastoupil exopavský mladík Filip Souček a při debutu ho dle tradic čekala hned kapitánská páska.

Nedlouho po úvodním hvizdu musel odstoupit kvůli zranění Matěj Polidar, jenž to ještě chvíli zkoušel, ale pokračovat nemohl a v desáté minutě byl nahrazen Šilhartem.

Poprvé se měnilo skóre po šestadvaceti minutách, o což se křížnou střelou na zadní tyč postaral čerstvě sedmnáctiletý teenager Adam Karabec.

Šest minut před odchodem do kabin se pak český tým radoval znovu a zařídila to dvojice Fortelný - Havelka, s tím, že druhý jmenovaný si připsal první trefu přípravy.

Pět minut před koncem po přiťuknutí Kozáka propálil rakouského brankáře aktivní Souček, jenž tak poslal realizačnímu vzkaz, že by ho na hostování odesílat nemusel.

V 87. minutě pak dal výsledku tečku zkušený forvard Kozák, jemuž se podařilo rozvlnit síť hlavičkou po dlouhém centru kolegy Trávníka.

Účastník druhé rakouské bundesligy, který se v pátek utká s rezervou Dortmundu, se do žádných vážných šancí nedočkal a slovenský brankář Holec tak příliš práce neměl. Duel tak dopadl 4:0 pro Spartu.

Druhé utkání středečního dne vypukne ve Veldenu v 18:00 a soupeřem sparťanské družiny bude Wolfsberger AC. Je jisté, že hrát nebudou Hancko, Karlsson ani Krejčí, jenž se před pár dny vrátil do klubu z Boloni.