Udělali jsme chybu a soupeři nabídli vyrovnání, vztekal se Kozel. Přesto byl s výhrou Baníku spokojen

Baníku moc úvod přípravy na novou sezónu nevyšel, podlehl Zlatým Moravcům 2:3 a remizoval s Nitrou 1:1, poté ale rozdrtil Třinec vysoko 8:0 a v sobotu zvládl i duel s maďarským Honvedem poměrem 2:1. Utkání se navíc rozhodlo až v 90. minutě.

V maďarském Györu Baník nad Honvédem Budapešť vedl díky trefě Potočného, Maďaři ovšem srovnali a druhý a vítězný gól vstřelil až v 90. minutě. Ten padl z kopačky Kaloče. Před začátkem ligy Baník odehraje ještě zápasy s rakouskými týmy Austrií Vídeň a Hartbergem, ročník Fortuna ligy pak Ostrava začne na hřišti Karviné, pokračovat poté bude doma s Dynamem České Budějovice.

Maďarská liga začíná už za týden, což bylo poznat i na výkonu Honvédu. "Byla to výborná prověrka, soupeř byl herní," prozradil šéf lavičky Baníku Luboš Kozel. "První půlhodinu byl soupeř lepší, ale my jsme se po šanci a tyči Potočného dostali do zápasu, to nám pomohlo a začali jsme si věřit," nechal se slyšet bývalý trenér Dukly či mládežnických reprezentací České republiky.

"Druhý poločas byl v náš prospěch, výkon šel nahoru," měl radost Kozel. "Ale zase jsme udělali chybu a soupeři jsme nabídli vyrovnání," smutnil kouč ostravského týmu a vytýkal tak svým svěřencům minely. "Jsem ale rád, že i po vystřídání jsme dokázali reagovat a utkání rozhodnout," skončil Kozel s hodnocením.